Suomen Newfoundlandinkoira Ry

RYP ja BIS -sijoitukset

päivitetty: 23.09.2017

 

BIS-sijoitukset 2017

11.6. Kuusamo R BIS-2 Grandbear Wow Brenda Flying Tails Tuula Savolainen (RYP) Markku Kipinä (BIS)
1.7. Lapinlahti R BIS-1 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Zorica Salijevic, Ruotsi Rita Kadike-Skadina, Latvia
13.8. Joensuu KR BIS-1 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Katja Rozman, Slovenia Tatiana Romanovskaya, Valko-Venäjä
13.8. Turku KR BIS-1 Nemiron Read My Lips Torsten Lemmer, Bulgaria Shaun Watson, Kypros
26.8. Mäntyharju KR BIS-4 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Hannele Jokisilta Tanya Ahlman-Stockmari

 

RYP-sijoitukset 2017

14.1. Kajaani KV RYP-3 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Marianne Holm
21.1. Turku KV RYP-1 Darbydale’s Dances To The Moon With Wave Seeker’s Anita Whitmarsh, Ruotsi
25.3. Lahti KV RYP-2 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon George Schogol, Georgia
15.4. Imatra KV RYP-3 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Peter Berchtold, Itävalta
22.4. Outokumpu R RYP-3 Rain Coast Losing My Mind In Private Dan Ericsson, Ruotsi
29.4. Ruovesi R RYP-3 Goldbear’s Kentucky Klondike Veli-Pekka Kumpumäki
7.5. Tampere KV RYP-3 Goldbear’s Knock On Wood Hans Van Den Berg, Alankomaat
20.5. Hamina KV RYP-1 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Ligita Zake, Latvia
27.5. Sodankylä R RYP-4 Grandbear Wow Brenda Flying Tails Leila Kärkäs
18.6. Kotka KV RYP-4 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon John R Walsh, Irlanti
1.7. Tuusula KR RYP-2 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Marianne Holm
15.7. Oulu KV RYP-1 Wave Seeker’s Shoot For The Moon Kornelija Butrimova, Liettua
16.7. Hyvinkää KR RYP-3 Vom Kauttelsheim Orenda Paul Lawless, Irlanti
23.7. Saarijärvi KR RYP-2 Goldbear’s Knock On Wood Jean Lawless, Irlanti
29.7. Vantaa KV RYP-2 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Gerardo Paolucci, Argentina
5.8. Valkeakoski KR RYP-4 Goldbear’s Kentucky Klondike Tina Peixoto, Portugali
12.8. Joensuu KV RYP-1 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Josef Pohling, Saksa
2.9. Vantaa KR RYP-3 Wave Seeker’s Girl Gone Wild Maritha Östlund-Holmsten, Ruotsi

 

BIS-Veteraani sijoitukset 2017

6.5. Mikkeli R BIS-3 VET Newf Mermaid Hereicome Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 

BIS-Kasvattaja sijoitukset 2017

14.1. Kajaani KV BIS-2 KASV Wave Seeker’s Kurt Nilsson, Ruotsi
15.4. Imatra KV BIS-4 KASV Wave Seeker’s Leni Finne
2.7. Riihimäki KV BIS-2 KASV Wave Seeker’s Johan Juslin
10.9. Porvoo KR BIS-3 KASV Wave Seeker’s Veli-Pekka Kumpumäki
16.9. Äänekoski R BIS-3 KASV Haumean Hilkka Salohalla

 

Pentunäyttelyiden BIS & RYP sijoitukset 2017

26.3. Jyväskylä RYP-3 pentu Dunston’s Golden Jackpot Marja Talvitie
23.4. Helsinki RYP-3 pentu Thickish Newfoundland I Believe I Can Fly Kirsi Tevalin
29.4. Hyvinkää RYP-1 pentu Thickish Newfoundland I Believe I Can Fly Nina Janger
14.5. Kotka RYP-3 pentu Tallutassun Elberte Maija Lehtonen

 

BIS-sijoitukset 2016

10.1. Kajaani KV BIS-2 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Elina Haapaniemi (RYP) Rainer Vuorinen (BIS)
2.4. Kemijärvi R BIS-2 Charmifarmin Xandra Marjatta Pylvänäinen-Suorsa Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
16.4. Polvijärvi R BIS-2 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Hannele Jokisilta Harri Lehkonen
17.4. Vaasa KV BIS-1 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Inese Pablaka, Latvia Ligita Zake, Latvia
28.5. Järvenpää KR BIS-2 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Tina Peixoto, Portugali Harto Stockmari
17.7. Mäntsälä KR BIS-1 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Annika Ultveit-Moe, Ruotsi Petr Rehanek, Tsekki
11.9. Porvoo KR BIS-1 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Colm Hastings, Irlanti Barbara Muller, Sveitsi

 

RYP-sijoitukset 2016

17.1. Turku KV RYP-2 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Juha Putkonen
30.1. Parkano R RYP-3 Vaskipuron Helga Hirmuinen Markku Kipinä
23.4. Ruovesi R RYP-2 Goldbear’s Kentucky Klondike Satu Ylä-Mononen
30.4. Tampere KV RYP-2 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Paul Lawless, Irlanti
21.5. Helsinki KV RYP-2 Nemiron Pina Colada Christofer Habig, Saksa
28.5. Joensuu KV RYP-4 Seabrook  It’s All About Me Harry Tast
29.5. Joensuu KR RYP-3 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Malgorzata Supronovicz, Puola
29.5. Keuruu R RYP-4 Goldbear’s Kickapoo Kirsi Tevalin
4.6. Kuhmo R RYP-2 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Hilkka Salohalla
5.6. Lahti R RYP-4 Nemiron Read My Lips Harry Tast
11.6. Tuuri KR RYP-1 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Teija Salmi-Aalto
19.6. Sastamala R RYP-4 Goldbear’s Kentucky Klondike Kirsi Tevalin
16.7. Orivesi KR RYP-2 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Auli Haapiainen-Liikanen
23.7. Helsinki KR RYP-2 Wave Seeker’s Moon River Hilkka Salohalla
24.7. Kemi KV RYP-3 Charmifarmin Xandra Elina Haapaniemi
30.7. Pori KV RYP-2 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Nemanja Jovanovic, Serbia
6.8. Nokia R RYP-4 Haumean Ursula Kirsi Tevalin
7.8. Kittilä R RYP-4 Flying Tail’s Always Lucky Juha Putkonen
13.8. Raisio KR RYP-3 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Goran Gladic, Serbia
20.8. Kouvola KR RYP-1 Nemiron Pina Colada Jurate Butkiene, Liettua
21.8. Kokkola R RYP-4 Bernoban Hiilijälki Irina Poletaeva
21.8. Heinola KR RYP-3 Goldbear’s Jackpot Hilkka Salohalla
28.8. Yppäri R RYP-2 Charmifarmin Xandra Anita Al-Bachy
4.9. Riihimäki KV RYP-2 Wave Seeker’s Honey Moon Inese Pablaka, Latvia
18.9. Liminka R RYP-3 Ohoi’s Lean On Me Iuza Beradze, Tsekki
25.9. Eckerö KV RYP-3 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Svante Frisk, Ruotsi
12.11. Jyväskylä KV RYP-2 Nemiron Pina Colada Massimo Inzoli, Italia

 

BIS-Veteraani sijoitukset 2016

9.1. Kajaani KV BIS-2 VET Seabrook It’s All About Me Rainer Vuorinen
30.1. Parkano R BIS-4 VET Vaskipuron Tähtisade Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
20.3. Seinäjoki R BIS-1 VET Vaskipuron Tähtisade Anita Al-Bachy
2.4. Kemijärvi R BIS-3 VET Newf Mermaid Hereicome Tuula Savolainen
16.4. Polvijärvi R BIS-2 VET Seabrook It’s All About Me Markku Kipinä
23.4. Ruovesi R BIS-3 VET Newf Mermaid Hereicome Tuire Okkola
7.5. Harjavalta R BIS-4 VET Vaskipuron Tähtisade Brigita Kremser, Slovakia
15.5. Seinäjoki R BIS-3 VET Vaskipuron Tähtisade Kimmo Mustonen
28.5. Iitti R BIS-2 VET Newf Mermaid Hereicome Pirjo Aaltonen
4.6. Kuhmo R BIS-2 VET Goldbear’s Youmustbejoking Leni Finne
19.6. Sastamala R BIS-1 VET Vaskipuron Tähtisade Helin Tenson
21.8. Kokkola R BIS-4 VET Newf Mermaid Hereicome Soile Bister
28.8. Yppäri R BIS-3 VET Newf Mermaid Hereicome Tuula Savolainen
4.9. Riihimäki KV BIS-2 VET Vaskipuron Tähtisade Jaroslava Ovesna, Tsekki

 

 BIS-Kasvattaja sijoitukset 2016

26.3. Lappeenranta KV BIS-3 KASV Wave Seeker’s Markku Kipinä
17.4. Vaasa KV BIS-1 KASV Wave Seeker’s Erodotos Neofytou, Kypros
19.6. Kotka KV BIS-3 KASV Wave Seeker’s Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi
4.9. Riihimäki KV BIS-2 KASV Wave Seeker’s Päivi Eerola
29.10. Lahti KV BIS-2 KASV Wave Seeker’s Johan Juslin
13.11. Jyväskylä KV BIS-1 KASV Wave Seeker’s Paavo Mattila

 

 Pentunäyttelyiden BIS ja RYP sijoitukset 2016

14.2. Lahti R RYP-4 pentu vom Kauttelsheim Ohitekah Hilkka Salohalla
23.4. Hämeenlinna RYP-2 pentu Wave Seeker’s Shoot For The Moon Teija Salmi-Aalto
23.7. Tampere RYP-4 pentu Wave Seeker’s Southwest W Sailor Olli Kokkonen
10.9. Siikajoki RYP-3 pentu Maduro’s Kiss Me I’m Cute Anita Al-Bachy

 

BIS-sijoitukset 2015

12.4. Kankaanpää R BIS-1 Vaskipuron Helga Hirmuinen Leni Finne (RYP) Mona Selbach, Norja (BIS)
19.4. Outokumpu R BIS-1 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Tanya Ahlman-Stockmari Irina Poletaeva
28.6. Karjaa KR BIS-4 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Rainer Vuorinen Karl-Erik Johansson, Ruotsi
19.7. Ylivieska KV BIS-2 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Marianne Holm Petr Rehanek, Tsekki
9.8. Turku KR BIS-4 Nemiron Pina Colada Bela Siklosi, Unkari Tamara Sarmont, Valko-Venäjä

 

RYP-sijoitukset 2015

11.1. Lahti R RYP-2 Wave Seeker’s No More Bets Hannele Jokisilta
25.1. Turku KV RYP-2 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Paula Heikkinen-Lehkonen
29.3. Turku KV RYP-2 Nemiron Pina Colada Liliane de Ridder-Onghena, Belgia
10.5. Lahti R RYP-4 Nemiron Read My Lips Jorgen Hindse, Tanska
16.5. Rauma KR RYP-2 Wave Seeker’s My Love Is Your Love Magdalena Kozlowska, Puola
24.5. Helsinki KV RYP-2 Darbydale’s Dances To The Moon With Wave Seeker’s Renee Sporre-Willes, Ruotsi
30.5. Lieksa R RYP-2 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Hilkka Salohalla
11.7. Laukaa KR RYP-1 Wave Seeker’s My Love Is Your Love Jean Lawless, Irlanti
18.7. Kemi KV RYP-3 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Carsten Birk, Tanska
2.8. Pori KV RYP-1 Wave Seeker’s My Love Is Your Love Nemanja Jovanovic, Serbia
15.8. Suonenjoki R RYP-2 Trueloveat Cisme’s Midnight Bear Karl-Erik Johansson, Ruotsi
22.8. Kouvola KR RYP-2 Nemiron Pina Colada Kirsi Tevalin
22.8. Helsinki R RYP-3 Vaskimäki Jykevä Jyrki Birgitte Schöth, Tanska
30.8. Janakkala KV RYP-3 Vaskipuron Helga Hirmuinen Ilona Onstenk-Schenk, Alankomaat
13.9. Porvoo KR RYP-1 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Terje Lindström, Norja
5.12. Helsinki KV HeW-15 RYP-3 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Irina Poletaeva
6.12. Helsinki KV V-15 RYP-2 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Francisco Salvador Janeiro, Portugali

 

BIS-Veteraani sijoitukset 2015

10.5. Harjavalta R BIS-2 VET Vaskipuron Tähtisade Lidija Oklescen, Slovenia
30.5. Lieksa R BIS-1 VET Destellon Unelma Anelma Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
15.8. Suonenjoki R BIS-3 VET Vaskipuron Tähtisade Gunnar Nymann, Tanska
19.9. Hyvinkää R BIS-2 VET Aarnikarhun Harum Scarum Hilkka Salohalla
26.9. Salo R BIS-3 VET Aarnikarhun Harum Scarum Leni Finne
4.10. Hämeenlinna R BIS-2 VET Aarnikarhun Harum Scarum Inese Pablaka, Latvia

 

BIS-Kasvattaja sijoitukset 2015

10.1. Kajaani KV BIS-4 KASV Wave Seeker’s Leos Janick, Tsekki
25.7. Helsinki KV BIS-2 KASV Wave Seeker’s Renee Sporre-Willes, Ruotsi
16.8. Kotka KV BIS-3 KASV Wave Seeker’s Noreen Harris, Australia
25.10. Seinäjoki KV BIS-1 KASV Wave Seeker’s Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska, Puola
22.11. Jyväskylä KV BIS-2 KASV Wave Seeker’s Johan Juslin

 

Pentunäyttelyiden BIS ja RYP sijoitukset 2015

10.5. Lahti RYP-3 pentu Goldbear’s Kentucky Klondike Jouni Nummela
1.8. Luumäki RYP-2 pentu Pepperita’s OneHeartFullOfJoy Tuula Savolainen
7.11. Helsinki RYP-2 pentu vom Kauttelsheim Orenda Jouni Nummela

 

BIS-sijoitukset 2014

24.5. Järvenpää KR BIS-1 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Carsten Birk, Tanska (RYP) Annukka Paloheimo (BIS)
24.5. Puumala R BIS-1 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Marianne Holm Harto Stockmari
25.5. Tuuri KR BIS-3 Goldbear’s Hermione Paula Heikkinen-Lehkonen Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
17.8. Kuhmo R BIS-2 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Elina Haapaniemi Paavo Mattila
7.9. Raisio R BIS-2 Vom Kauttelsheim Kiss the Fire Yvonne Brink, Ruotsi Per Kristian Andersen, Norja

 

RYP-sijoitukset 2014

11.1. Kajaani KV RYP-3 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Per Svarstad, Ruotsi
19.1. Turku KV RYP-2 Wave Seeker’s Honey Moon Maite Gonzalbo, Espanja
23.2. Jyväskylä KV RYP-1 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Yolanda Nagler Magal, Israel
9.3. Eno R RYP-4 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Juha Putkonen
12.4. Kankaanpää R RYP-3 Wave Seeker’s My Love Is Your Love Tomasz Borkowski, Puola
26.4. Lahti KV RYP-4 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon John Jr. Walsh, Irlanti
27.4. Vaasa KV RYP-4 Wave Seeker’s My Love Is Your Love Maret Kärdi, Viro
3.5. Tampere KV RYP-1 Goldbear’s Hermione Victor Van Raamsdonk, Belgia
10.5. Hamina KV RYP-2 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Harto Stockmari
17.5. Rauma KR RYP-2 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Beata Petkevica, Latvia
17.5. Joensuu KV RYP-3 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Andrzej Szutkiewicz, Puola
18.5. Joensuu KR RYP-4 Private Cast Marvellous Option Oliver Simon, Serbia
7.6. Mänttä-Vilppula R RYP-3 Goldbear’s Hermione Soile Bister
29.6. Forssa KR RYP-3 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Matti Luoso
12.7. Oulu KV RYP-2 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Shaun Watson, Kypros
19.7. Ristiina KR RYP-2 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Jari Laakso
1.8. Kuopio KV RYP-1 Vaskipuron Hercules Hirmuinen Irina Poletaeva
3.8. Kuopio KV RYP-2 Wave Seeker’s My Love Is Your Love Massimo Inzoli, Italia
8.8. Helsinki KV MV-14 RYP-2 Pouch Cove’s Southwind I Love Lucy At Cayuga Revaz Khomasuridze, Venäjä
23.8. Kouvola KR RYP-3 Wave Seeker’s Moon River Anita Al-Bachy
23.8. Nokia R RYP-4 Goldbear’s Hermione Jari Laakso
23.8. Ikaalinen R RYP-3 Goldbear’s Easy Come Easy Go Satu Ylä-Mononen
31.8. Tervakoski KV RYP-1 Wave Seeker’s Moon River Christine Watson, Kypros
7.9. Kihniö R RYP-2 Vaskipuron Hamlet Hirmuinen Hannele Jokisilta
14.9. Porvoo KR RYP-1 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Carsten Birk, Tanska
28.9. Eckerö KV RYP-1 Wave Seeker’s Fly Me To The Moon Paul Lawless, Irlanti
7.12. Helsinki KV V-14 RYP-2 Zvezdivij Dar Agassi Terje Lindström, Norja

 

BIS-Veteraani sijoitukset 2014

19.1. Turku KV BIS-3 VET Wave Seeker’s World Premiere Pedro Sanches Delerue, Portugali
23.2. Jyväskylä KV BIS-4 VET Wave Seeker’s World Premiere Irina Poletaeva
12.4. Kankaanpää R BIS-2 VET Vaskipuron Tähtisade Hannele Jokisilta
4.5. Harjavalta R BIS-4 VET Vaskipuron Tähtisade Suncica Lazic, Serbia
24.5. Järvenpää KR BIS-1 VET Wave Seeker’s World Premiere Kurt Nilsson, Ruotsi
24.5. Oulainen R BIS-3 VET Goldbear’s Youmustbejoking Pirjo Aaltonen
15.6. Kotka KV BIS-4 VET Wave Seeker’s World Premiere Rafael Malo Alcrudo, Espanja
12.7. Oulu KV BIS-3 VET Wave Seeker’s World Premiere Juha Putkonen
7.9. Kihniö R BIS-1 VET Vaskipuron Tähtisade Hannele Jokisilta

 

BIS-Kasvattaja sijoitukset 2014

11.1. Kajaani KV BIS-2 KASV Wave Seeker’s Marja Talvitie
12.1. Lahti R BIS-2 KASV Wave Seeker’s Paula Heikkinen-Lehkonen
19.1. Turku KV BIS-4 KASV Wave Seeker’s Tomasz Borkowski, Puola
23.2. Jyväskylä KV BIS-1 KASV Wave Seeker’s Diana Norman, Australia
21.4. Imatra KV BIS-2 KASV Wave Seeker’s Nemanja Jovanovic, Serbia
11.5. Helsinki KV BIS-1 KASV Wave Seeker’s Claudio De Giuliani, Italia
18.5. Oulu KV BIS-3 KASV Wave Seeker’s Kornelija Butrimova, Liettua
28.6. Pori KV BIS-4 KASV Wave Seeker’s Blaz Kavcic, Slovenia
29.6. Forssa KR BIS-3 KASV Wave Seeker’s Giuseppe Alessandra, Italia
6.7. Karjaa KR BIS-2 KASV Wave Seeker’s Rainer Vuorinen
26.7. Helsinki KR BIS-3 KASV Wave Seeker’s Elina Haapaniemi
23.8. Nokia R BIS-3 KASV Haumean Marjatta Pylvänäinen- Suorsa
14.9. Porvoo KR BIS-2 KASV Wave Seeker’s Michael Leonard, Irlanti
26.10. Seinäjoki KV BIS-3 KASV Wave Seeker’s Leni Finne

 

Pentunäyttelyiden BIS ja RYP sijoitukset 2014

8.6. Lahti RYP-2 pentu Vaskimäki Julle Jättiläinen Maija Sylgrén
19.7. Tampere RYP-3 pentu Lounatuulen Maya Lena Danker
20.7. Tampere RYP-3 pentu Lounatuulen Maya Maija Mäkinen
23.8. Vantaa RYP-3 pentu Wave Seeker’s Ten Points To Moon Tuula Savolainen
23.8. Vantaa BIS-4 KASV Wave Seeker’s Nina Janger
14.9. Turku RYP-2 pentu Wave Seeker’s Man On The Moon Rune Fagerström