Suomen Newfoundlandinkoira Ry

Erikoisnäyttelyiden tuloksia

Pikalinkit: |  2015  |  2014  |  2013  |  2012  |   2011    |    2010    |    2009     |      2008     |     2007      |     2006     |     2005     |     2004     |     2003     |     2002

Erikoisnäyttely 2015 Tampere

Juha Putkonen ( pennut, juniorit, veteraanit, jälkeläisluokka)
Petra Junehall (nuoret, avoimet, valiot, kasvattajaluokka ja näyttelyn paras)

Baby pennut Urokset 5-7 Kk
Kivisilmän Ylikonstaapeli 2
Kivisilmän Ympäristöntutkija 1 KP PU2 PENTU

Pennut Urokset 7-9 Kk
Diipadaapa Fantastic 3
Goldbear’s Kentucky Klondike 1 KP ROP PENTU
Goldbear’s Knock On Wood 2 KP

Pennut Nartut 7-9 Kk
Diipadaapa For Only Love –
Diipadaapa For Only Peace –
Goldbear’s Kickapoo 3 KP
Goldbear’s Knickerbocker Glory –
Luvimarin Lumihiutale1 KP VSP PENTU
Wave Seeker’s Apache Moon 4 KP
Wave Seeker’s Once In A Blue Moon 2 KP

Juniori Urokset
Haumean Virtapiikki H
Haumean Voimaorja ERI 1 SA VSERT
Lounatuulen Mangnum POISSA
Rantatuulen Ryhmy-Rölli H
Tallustassun Donowan EH 3
Wave Seeker’s Man On The Moon ERI 2 SA

Nuoret Urokset
Darbydale’s Dances To The Moon With Wave Seekers ERI 1 SA PU 4 SERT
Maduro’s Keep In Mind EH 4
Nermiron Rockabilly EVA
Nemiron Rumor Has It ERI 2
Private Cast This Is About Me EH
Private Cast Time Will Tell EH
Vaskimäki Julle Jättiläinen ERI 3
Woolpaw’s Sir Tristan EVA

Urokset Avoinluokka
Bearessence Hasta La Vista ERI 2
Gigantic Paw’s Laulajanpoika H
Gladiator Moon Bear H
Haumean Rohveessori POISSA
Juniori H
Ohois Lean On Me ERI 1
Private Cast My Boy Lollipop EH 4
Rantamyrskyn Arpa-Onni EH
Vaskipuron Herodes Hirmuinen EH 3

Urokset Valioluokka
Assos Of The Dark Queen’s Castle EH
Bearessence Exclusively Yours EH
Bernoban Kahviporo ERI 2 SA PU 2
Black Tower Blue Velvet ERI
Goldbear’s Easy Come Easy Go ERI
Goldbear’s Ivar POISSA
Haumean Ravatti EH
Karhukumpu Mr Martti ERI
Nallekarin Aapo EVA
Nemiron Pina Colada ERI 3 SA PU 3
Pepperita’s Piece Of Cake H
Pepperita’s Piece Of Spanish Dream EH
Vaskipuron Hamlet Hirmuinen ERI
Vaskipuron Hercules Hirmuinen ERI 1 SA PU 1 ROP
Wave Seeker’s Fly Me To The Moon ERI SA
Wave Seeker’s Moon River ERI
Wave Seeker’s My Love Is Yuor Love ERI 4 SA
Wave Seeker’s No More Bets POISSA
Wave Seeker’s Pocket Rocket EH

Urokset Veteraaniluokka
Bernoban Kivihiili ERI 1 SA VSP VET
Mama’s Bear Beach Boy ERI 2 SA

Nartut Junioriluokka
Bernoban Vesiputous T
Biskaya Casa Ninos De Wotan ERI
Charmifarmin Xandra ERI 4 SA
Charmifarmin Yasmie ERI
Charmifarmin Yolanda EH
Haumean Vappuheila ERI
Haumean Vavavoom ERI
Kivisilmän Vompatti ERI
Tallustassun Dilta ERI
Trueloveat Cisme’s Midnight Bear ERI 1 SA VSERT
Water Rescue’s Xpect Nothing ERI
Wave Seeker’s Brand New Moon ERI 2 SA
Wave Seeker’s Girl Gone Wild ERI 3 SA
Wave Seeker’s Ten Point To Moon POISSA
Woolpaw’s Mission Impossible ERI

Nuoret Nartut
Goldbear’s Jukebox ERI 1 SA PN 4
Huntturan Kaisamiina EH
Lasydog’s Queen Isabella ERI 4
Nemiron Read My Lips ERI 2 SA
Nemiron Run To Your Heart ERI 3
Nemiron R U Ready For Me EH
Nemiron Que Sera Sera EH
Private Cast Total Beauty EH
Wave Seeker’s Luna Lovegood POISSA
Wave Seeker’s Piece Of Perfection EH
Wood Bear Paakselotti EH

Nartut Avoinluokka
Bearessence Head Over Heels ERI 2 SA
Brenda Cancrimo POISSA
Charmifarmin Unik Una ERI 4
Diipadaapa Clearly Star EH
Diipadaapa Don’t Panic HYL
Diipadaapa Don’t Tell Mama ERI
Diipadaapa Don’t Think Twice EH
Eleonoora Dreamblack ERI
Haumean Ulpukka ERI
Haumean Ursula EH
Nemiron Poked By Goldbears ERI A SA
New Beothuk’s Happy Princess EH
Water Rescue’s World Of Justice EH
Wave Seeker’s Mayberry ERI 3 SA
Zanellon Hot Heluna EH

Nartut Valioluokka
Charmifarmin Shensida ERI SA
Charmifarmin Homely Hertta EH
Gigantis Paw’s Gulta Mocca POISSA
Goldbear’s Hermione ERI SA
Goldbear’s Isabella ERI SA
Haumean Simasuu EH
I Believe In Yuor Tender Ebony EH
Nemiron Princess For Sure ERI SA
Pepperita’s Piece Of Gold POISSA
Private Cast Princess In Pink ERI 3 SA PN 3
Vaikonniemen Yasmin Jagr ERI
Vaskipuron Helga Hirmuinen ERI 4 SA
Wave Seeker’s Honey Moon ERI SA
Wave Seeker’s Material Girl ERI 2 SA PN 2
Wave Seeker’s Mayday May Day ERI 1 SA PN 1 VSP
Wave Seeker’s The Moon Is Blue ERI

Nartut Veteraaniluokka
Birkorella’s Cherry Chimera POISSA
Goldbear’s Yuomustbejoking ERI 4 SA
Goldbear’s Wishes To Nemiron ERI 2 SA
Rosemin Amorinafee ERI
Vaskipuron Tähtisade ERI 1 SA ROP VET
Zanellon Sunrise Girl ERI 3 SA

Kasvattajaluokka
Kennel Charmifarmin 4 KP
Kennel Diipadaapa Ei esitetty
Kennel Goldbear’s 2 KP
Kennel Haumean –
Kennel Nemiron –
Kennel Private Cast –
Kennel Vaskipuron 3 KP
Kennel Wave Seeker’s 1 KP ROP KAS

Jälkeläisluokka
Cayuga P.O. Box At Goldbear Ei esitetty
Goldbear’s Yuomustbejoking Ei esitetty
Haumean Simasuu 4 KP
Nemiron Not For Sale Ei esitetty
Seabrook It’s All About Me 1 KP ROP JÄLK
Vaskipuron Hercules Hirmuinen 2 KP
Vaskipuron Tähtisade 3 KP
Wave Seeker’s My Love Is Yuor Love Ei esitetty

Kotinöffiluokka
Urokset
Tallustassun Dartiwo 2
Oskari 1 ROP

Nartut
Black Tower Ariel Poissa
Goldbear’s Cayanne 1 VSP

Parikilpailu
Vaskipuron Hercules Hirmuinen – Vaskipuron Helga Hirmuinen 1
Assos Of The Dark Queen’s Castle – Zanellon Sunrise Girl 2
Pepperita’s Piece Of Spanish Dream – Goldbear’s Yuomustbejokin 3
Goldbear’s Hermione – Goldbear’s Kickapoo 4

Erikoisnäyttely 2014 Talvistadi

ERIKOISNÄYTTELY 2014 HELSINKI 29.03.2014 Suvilahden Kattilahalli

TUOMARIT:

  • Rainer Vuorinen: pennut, ROP-pentu, ROP-veteraani, urokset, ROP-kasvattaja
  • Hans Lehtinen: nartut, ROP-jälkeläisluokka, ROP

PENNUT UROKSET 5-7kk:
1.KP PuP2 Adante
2.KP Gladiator Moon Bear
3. Ferdando

PENNUT NARTUT 5-7kk:
1.KP PnP1 VSP Angeleyes
2. Lovelight

PENNUT UROKSET 7-9kk:
1.KP PuP1 ROP Private Cast This Is About Me
2.KP Nemiron Rumor Has It
3. Nemiron Rockabilly
4. Rose’ Wanted Incognito To Love

PENNUT NARTUT 7-9kk:
1.KP PnP2 Nemiron Que Sera Sera
2.KP Nemiron Read My Lips
3. Linda

UROKSET VETERAANIT:
1. Eri 1 VSP Papa Hacedor’s Jackass

UROKSET JUNIORIT:
1. Eri 1 sa varasertti Newfound Treasure Credible Caballero
2. Eri 2Wave Seeker’s May T Force B with U
3. Eri 3 wave Seeker’s May I Have Bourbon
4. Eh Wave Seker’s May I Wish

UROSET NUORET:
1. Eri 1 Waterbear Dexter
2. Eri 2 Waterbear Darwin
3. Eh Plushevaya Panda Citius Altius Fortius

UROKSET AVOIMET:
1. Eri 1 sa sertti Wave Seeker’s My Love Is Your Love
2. Eri 2 Wave Seeker’s One Moment In Time
3. Eri 3 Vaskipuron Hamlet Hirmuinen
4. Eri 4 Lasydog’s Wizard Of Oz

UROKSET VALIOT:
1. Eri 1 sa PU1 ROP Wave Seeker’s Fly Me To The Moon
2. Eri 2 sa PU2 Nemiron Pina Colada
3. Eri 3 sa PU3 Wave Seeker’s Moon River
4. Eri 4 sa PU4 Wave Seeker’s No More Bets

NARTUT JUNIORIT:
1 Eri 1 sa varasertti Wave Seeker’s Mayday May Day
2. Eri 2 Wave Seeker’s Mayberry
3. Eh 3 Newfound Treasure Cutesy Corolla
4. Eh 4 Brenda Cancrimo

NARTUT NUORET:
1. Eh 1 Goldbear’s Isabella
2. Eh 2 Bernoban Ruostekukka

NARTUT AVOIMET:
1. Eri 1 sa PN1 sertti VSP Wave Seeker’s Material Girl
2. Eri 2 sa Diipadaapa Clearly Star
3 Eri 3 Diipadaapa Don’t Tell Mama
4. Eri 4 Vaskipuron Helga Hirmuinen

NARTUT VALIOT:
1. Eri 1 sa PN2 Wave Seeker’s Honey Moon
2. Eri 2 sa PN3 Maple Creek’s November Rain
3. Eri 3 sa Newfound Treasure Brighty Bonnibel
4. Eri 4 sa Nemiron Not For Sale

NARTUT VETERAANIT:
1. Eri 1 sa PN4 ROP-VET Wave Seeker’s World Premiere
2. Eri 2 sa Goldbear’s Wishes To Nemiron
3. Eri 3 Vaskipuron Tähtisäde
4. Eh 4 Goldbear’s Wicked Witch

KASVATTAJALUOKKA:
1.KP Kennel Wave Seeker’s
2.KP Kennel Vaskipuron
3. Kennel Diipadaapa

JÄLKELÄISLUOKKA:
1.KP Wave Seeker’s Never Gone

ERIKOISNÄYTTELYSSÄ JAETUT KIERTOPALKINNOT:

  • ANNA – LIISA JA MINNA KUUSELAN (KENNEL MUSTAJAN) LAHJOITTAMA MUSTAJAN BABUSCHKAN KIERTOPALKINTO NÄYTTELYN PARHAALLE RUSKEALLE KOIRALLE:
    Vaskipuron Helga Hirmuinen om. Marja Savioja
  • RITVA TUOMAISEN LAHJOITTAMA TUUREN TAULU NÄYTTELYN PARHAALLE VALKO-MUSTALLE KOIRALLE:
    Plushevaya Panda Citius Altius Fortius, om. Dmitry Pokazeev, Kotka
  • SVEITSIN ” WALDSTÄTTE” KIERTOPALKINTO PARHAAN MUSTAN KOIRAN KASVATTAJALLE TAI PARHAALLE KASVATTAJARYHMÄLLE:
    Kennel Wave Seeker’s, Outi Lius
  • EESTIN NEWFOUNDLANDINKOIRAHARRASTAJIEN LAHJOITTAMA KIERTOPALKINTO NÄYTTELYN BIS-PENNULLE:
    Private Cast This Is About Me, om. Miia Leskinen
  • EERO MÄKISEN KIERTOPALKINTO PARHAALLE NUORELLE KOIRALLE:
    Goldbear’s Isabella, om. Tarja & Annika Saunamäki
  • IRMELI KAURIN (KENNEL PLACENTIIA) KIERTOPALKINTO PARHAAN NUOREN KOIRAN KASVATTAJALLE:
    Kirsi Kultavuori
  • LAILA LINDELLIN ( KENNEL MUSTANALLEN) KIERTOPALKINTO “ CILLAN MALJA ” PARHAALLE SUOMESSA SYNTYNEELLE NUORELLE NARTULLE:
    Goldbear’s Isabella, om. Tarja & Annika Saunamäki
  • JUDITH JA MARJATTA OLANDERIN (KENNEL BJÖRNTORP) KIERTOPALKINTO PARHAALLE YLI 9-VUOTIAALLE VETERAANILLE:
    Wave Seeker’s World Premiere, om. Outi Lius
  • IRENE LILJAN MUISTOPALKINTO PARHAALLE NARTULLE:
    Wave Seeker’s Material Girl, om. Nina Sohlberg-Ahlgren & Outi Lius
  • SARI YLIPELKOSEN (KENNEL AGATAN) LAHJOITTAMA KIERTOPALKINTO NÄYTTELYN VSP-KOIRALLE:
    Wave Seeker’s Material Girl, om. Nina Sohlberg-Ahlgren & Outi Lius
  • ENGLANNIN NEWFOUNDLANDINKORAKERHON KIERTOPALKINTO NÄYTTELYN PARHAALLE KOIRALLE:
    Wave Seeker’s Fly Me To The Moon, om. Leila ja Erkki Selin & Outi Lius
  • AMERIKAN NEWFOUNDLANDINKOIRAYHDISTYKSEN PALKINTO NÄYTTELYN BIS – KOIRALLE:
    Wave Seeker’s Fly Me To The Moon, om. Leila ja Erkki Selin & Outi Lius
  • KENNEL KARHUKUMPU KANNU NÄYTTELYN BIS-KOIRAN KASVATTAJALLE:
    Kennel Wave Seeker’s, om. Outi Lius

 

Erikoisnäyttely 2013

Erikoisnäyttely 2013 ROP & VSP

Erikoisnäyttely 12.07.2013, Limingan keskuskenttä, Liminka

  • Anita Al-Bachy Suomi:  Veteraanit, Pentu, Juniorit, jälkeläisryhmä
  • Adriana Griffa Italia:      Nuoret-avoimet-valiot, Rop-Kasvattaja, ROP

PENTULUOKKA 5kk – 7kk UROKSET:
1 KP ROP-pentu Gigantic Paw’s Laivurinpoika
2 KP Gigantic Paw’s Lentäjänpoika
3 Pakkasnallen Joiku-Uula
4 Pakkasnallen Bienna-Pontus

JUNIORIUROKSET:
1. Eri1 Sa vara-Serti Vaskipuron Hercules Hirmuinen
2. Eri2 Sa Vaskipuron Hamlet Hirmuinen
3. Eri3 Destellon Yokon Jack
4. Eri4 Black Tower Benjamin Button

NUORETUROKSET:
1. Eri1 Sa Pu4 Serti Super Bizon Zerbino
2. Eri2 Sa Mustajan Nathan
3. Eri3 Bearessence Exclusively Yours
4. Eri4 Black Tower Blue Velvet

AVOIMETUROKSET:
1. Eri1 Sa Nemiron Pina Colada
2. Eri2 Sa Haumean Rohveessori
3. Eri3 Aapeli
4. Eri4 Nemiron Player At Goldbears

VALIOUROKSET:
1. Eri1 Sa PU1 VSP Wave Seeker’s Fly Me To The Moon
2. Eri2 Sa PU2 Juno-Juhekin Gomez Palacio
3. Eri3 Sa PU3 Zlatan Solnechny Luchik
4. Eri4 Newf Mermaid Hereicome

VETERAANILUOKKA NARTUT:
1. Eri1 Sa ROP-Vet Wave Seeker’s World Premiere
2. Eri2 Destellon Starlight

JUNIORINARTUT:
1. Eri1 Sa vara-sertti Wave Seeker’s The Moon is Blue
2. Eri2 Sa Vaikonniemen Yasmin Jagr
3. Eri3 Sa Flying Tail’s Always Lucky
4. Eri4 Vaskipuron Helga Hirmuinen

NUORET NARTUT:
1. Eri1 Sa PN2 Serti Gigantic Paw’s Kesäsade
2. Eri2 Sa Diipadaapa Don’t Tell Mama
3. Eri3 Sa Wave Seeker’s Material girl
4. Eri4 Sa Diipadaapa Don’t Think Twice

AVOIMET NARTUT:
1. Eri1 Sa Sent-Djons Sabina Mistical
2. Eri2 Sa Gigantic Paw’s Gulta Mocca
3. Eri3 Bearessence Burningbeauty
4. Eri4 New Beothuk’s Happy Princess

VALIONARTUT:
1. Eri1 Sa PN1 ROP Goldbear’s Hermione
2. Eri2 Sa PN3 Destellon Waikiki
3. Eri3 Sa PN4 Wave Seeker’s Blue Moon
4. Eri4 Sa Wave Seekers New Moon
KIERTOPALKINNOT:

  • Mustajan Babuschkan kiertopalkinto parhaalle ruskelle koiralle:
  •  Ritva Tuomaisen Tuuren Taulu Parhaalle valko-mustalle koiralle:
  • Sveitsin Waldstätte kiertopalkinto parhaan mustan koiran kasvattajalle tai parhaalle kasvattajaryhmälle ( tuomari päättää):
    kennel Vaskipuron
  • Eestin newfoundlandinkoiraharrastajien lahjoittama palkinto BIS-pennulle:
    Gigantic Paw’s Laivurinpoika
  • Eero Mäkisen palkinto parhaalle nuorelle koiralle:
    Gigantic Paw’s Kesäsade
  • Irmeli Kaurin kiertopalkinto parhaan nuoren koiran kasvattajalle:
    Kennel Gigantic Paw’s
  • Laila Lindellin ”Cillan Malja” parhaalle nuorelle nartulle:
    Gigantic Paw’s Kesäsade
  • Palkinto parhaalle yli 9-v veteraanille:
    Wave Seeker’s World Premiere
  • Irene Liljan muistopalkinto parhaalle nartulle:
    Goldbear’s Hermione
  • Sari Ylipelkosen lahjoittama palkinto VSP-koiralle:
    Wave Seeker’s Fly Me To The Moon
  • Englannin newfoundlandinkoirakerhon kiertopalkinto näyttelyn parhaalla koiralle:
    Goldbear’s Hermione
  • Amerikan newfoundlandinkoirayhdistyksen palkinto näyttelyn BIS-koiralle:
    Goldbear’s Hermione
  • Kennel Karhukumpu Kannu näyttelyn BIS-koiran kasvattajalle:
    kennel Goldbear’s

 

Erikoisnäyttely2012 Kuopio

Erikoisnäyttely 25.8.2012, matkailukeskus Rauhalahti, Kuopio

Erikoisnäyttely 2012 VSP & ROP

UROKSET:
Tuomari RITA BREECSH, BELGIA
ROP-PENTU
JÄLKELÄISLUOKKA
NARTUT :
Tuomari: BIRGITTE GOTHEN, Tanska
ROP-VETERAANI
ROP
JÄLKELÄISLUOKKA

UROKSET: 46

VETERAANILUOKKA:
1. ERI 1 SA VSP-VET Wave Seeker’s Wheeler Dealer
2. ERI 2 Goldbears Valmont

PENTULUOKKA 5-7KK:
1. KP Wave Seeker’s My Love Is Your Love
2. KP Wave Seeker’s One Moment In Time

PENTULUOKKA 7-9 KK:
1. KP ROP-pentuVaskipuron Herkules Hirmuinen
2. Mustajan Nathan
3. Mustajan Noel
4. Destellon Yokon Jack

JUNIORILUOKKA:
1. ERI 1 SA Nemiron Pina Colada
2. EH 2 Private Cast Most Of All
3. EH 3 BearEssence Exlusively Yours
4. EH 4 Assos Of The Dark Queen’s Castle

NUORTENLUOKKA:
1. ERI 1 SA PU 4 VARASERT Wave Seeker’s Fly To The Moon
2. ERI 2 SA Wave Seeker’s Moon Over Bourbon St
3. ERI 3 SA Wave Seeker’s Pocket Rocket
4. EH 4Black Tower Axle

AVOINLUOKKA:
1. ERI 1 SA PU3 SERT Karhukumpu Mr Martti
2. ERI 2 SA Wave Seeker’s No More Bets
3. ERI 3 Wave Seeker’s New Kid In Town
4. ERI 4 Wave Seeker’s Pirates Gold

VALIOLUOKKA:
1. ERI 1 SA PU 1 VSP Karhukumpu Beauville
2. ERI 2 SA PU 2 Vaikonniemen Unstoppable BMW
3. ERI 3 SA Wave Seeker’s Hedge Your Bets
4. ERI 4 SA Goldbear’s Easy Come Easy Go

NARTUT : 57
Tuomari: BIRGITTE GOTHEN, Tanska
ROP-VETERAANI
ROP
JÄLKELÄISLUOKKA

VETERAANILUOKKA:
1. ERI 1 SA ROP-VET Wave Seeker’s World Premiere
2. ERI 2 Vaikonniemen Ilmiselvätähti
3. ERI 3 Goldbear’s Wishes To Nemiron
4. ERI 4 Destellon Quicksilver

PENTULUOKKA 5-7KK:
1. KP VSP-PENTU Wave Seeker’s Material Girl
2. KP Wave Seeker’s Sleeping Satellite
2. KP Wave Seeker’s The Moon Is Blue
4. KP Metrostars Against The Wind

PENTULUOKKA 7-9KK:
1. KP Vaskipuron Helga Hirmuinen
2. KP Mustajan Nietos
3. KP Mustajan Nitaya
4. KP Maduro’s French Kiss

JUNIORILUOKKA:
1. ERI 1 SA Nemiron Princess For Sure
2. ERI 2 SA Nemiron Passion For Fashion
3. ERI 3 SA Diipadaapa Don’t Tell Mama
4. ERI 4 SA Citybear’s Destiny

NUORTENLUOKKA:
1. ERI 1 SA PN 3 SERT Wave Seeker’s New Moon
2. ERI 2 SA New Beothuk’s Happy Princess
3. ERI 3 Goldbear’s Hermione
4. ERI 4 Wave Seeker’s Honey Moon

AVOINLUOKKA:
1. ERI 1 SA PN 4 VARASERT Del Oso’s Ex Lover Voodoo Doll
2. ERI 2 SA Gigantic Paw’s Gulta Mocca
3. ERI 3 SA Zanellon Hot Heluna
4. ERI 4 SA Ground Control Ebony Anad Ivory

VALIOLUOKKA:
1. ERI 1 SA PN 1 ROP Nemiron Once In A Lifetime
2. ERI 2 SA PN 2 Vaikonniemen Unchain My Heart
3. ERI 3 SA Private Cast Princess In Pink
4. ERI 4 SA Very Fairweather’s Straight to the Top

JÄLKELÄISLUOKKA:
1. KP Wave Seeker’s Place Your Bets
2. KP Goldbear’s Youmustbejoking
3. KP Nemiron Not For Sale

KASVATTAJALUOKKA:
1. KP Kennel Wave Seeker’s
2. KP Kennel Vaikonniemen
3. KP Kennel Nemiron
4. KP Kennel BearEssence

KIERTOPALKINNOT:

  • Mustajan Babuschkan kiertopalkinto parhaalle ruskelle koiralle: Gigantic Paw’s Gulta Mocca
  • Ritva Tuomaisen Tuuren Taulu Parhaalle valko-mustalle koiralle: Newf Mermaid Hereicome
  • Sveitsin Waldstätte kiertopalkinto parhaan mustan koiran kasvattajalle tai parhaalle kasvattajaryhmälle ( tuomari päättää): Kasvattajaryhmä  – Kennel Wave Seeker’s
  • Eestin newfoundlandinkoiraharrastajien lahjoittama palkinto BIS-pennulle
    – Vaskipuron Herkules Hirmuinen
  • Eero Mäkisen palkinto parhaalle nuorelle koiralle
    – Wave Seeker’s Fly Me To The Moon
  • Irmeli Kaurin kiertopalkinto parhaan nuoren koiran kasvattajalle
    – Kennel Wave Seeker’s
  • Laila Lindellin ”Cillan Malja” parhaalle nuorelle nartulle
    – Wave Seeker’s New Moon
  • Palkinto parhaalle yli 9-v veteraanille
    – Wave Seeker’s World Premiere
  • Irene Liljan muistopalkinto parhaalle nartulle
    – Nemiron Once In A Lifetime
  • Sari Ylipelkosen lahjoittama palkinto VSP-koiralle
    – Karhukumpu Beauville
  • Englannin newfoundlandinkoirakerhon kiertopalkinto näyttelyn parhaalla koiralle
    – Nemiron Once In A Lifetime
  • Amerikan newfoundlandinkoirayhdistyksen palkinto näyttelyn BIS-koiralle: palkintoa ei jaettu
  • Kennel Karhukumpu Kannu näyttelyn BIS-koiran kasvattajalle: kennel Nemiron

 

Erikoisnäyttely2011 Tampere

Newfoundlandinkoirien erikoisnäyttely 9.7.2011 Tampereella

2011 Erikoisnäyttely ROP & VSP

Tulokset

Urokset & ROP Gordon Cutts, Iso-Britannia ( Kennel Merrybear)

Nartut Patrick Calvin, Iso-Britannia ( Kennel Merrybear)

 

Pennut 7-9 kk, Urokset
PEK1 KP VSP-PENTU Happy Days Of Apachee’s Home

Pennut 5-7 kk, Nartut
PEK1 KP ROP-PENTU Secret Love For Shadow’s

Pennut 7-9 kk, Nartut
PEK1 Bertha

Cutts Gordon    urokset, rop
Galvin Paddy      nartut

Junioriluokka urokset:
1. ERI 1, SA, PU 1, SERT, ROP-JUN, VSP Wave Seeker’s Fly Me To The Moon
2. ERI 2, SA, PU 4 Wave Seeker’s Moon Over Bourbon St
3. ERI 3, SA Karhukumpu Mr Martti
4. ERI 4 Quidi Vidi Gianni Versace

Junioriluokka nartut:
1. ERI 1, SA, PN 2, SERT Wave Seeker’s New Moon
2. ERI 2, SA Zanellon Hot Heluna
3. ERI 3, SA Karhukumpu Natasha
4. ERI 4, SA Private Cast Princess In Pink

Nuorten luokka urokset:
1. ERI 1, SA Wave Seeker’s New Kid In Town
2. ERI 2, SA Vaikonniemen Unstoppable Bmw
3. ERI 3, Wave Seeker’s Pirates Gold
4. ERI 4, Gigantic Paw’s Ihqu Tyyppi

Nuorten luokka nartut:
1. ERI 1, SA Wave Seeker’s Never Gone
2. ERI 2, SA Vaikonniemen Unbreak My Heart
3. ERI 3, SA Vaikonniemen Unchain My Heart
4. ERI 4, SA Plushevaya Panda Svetskaya Lvitsa

Avoin luokka urokset:
1. ERI 1, SA, PU 3, VARA-SERT Goldbear’s Easycomeeasygo
2. ERI 2 Nemiron Knockout
3. ERI 3 Lovebear’s Extremely Bear
4. ERI 4 Wave Seeker’s Like A Prayer

Avoin luokka nartut:
1. ERI 1, SA, PN 3, VARA-SERT Vom Kauttelsheim Keys To Heaven
2. ERI 2, SA Wave Seeker’s Pacifica
3. ERI 3, SA Gigantic Paw’s Halitassu
4. ERI 4, SA Wave Seeker’s Hey Mr

Valio luokka urokset:
1. ERI 1, SA, PU 2 Karhukumpu Herra Huu
2. ERI 2, SA Karhukumpu Beauville
3. ERI 3 Bearessence Beattotherhythm
4. ERI 4 Wave Seeker’s Like A Prayer

Valioluokka nartut:
1. ERI 1, SA, PN 1, ROP Wave Seeker’s Blue Moon
2. ERI 2, SA Wave Seeker’s Who’s That Girl
3. ERI 3, SA Terhotarhan Musta-Makkara
4. ERI 4, SA Wave Seeker’s Beauty Sleep

Veteraaniluokka urokset:
1. ERI 1, VSP-VET Wave Seeker’s Wheeler Dealer
2. ERI 2 Vaikonniemen I’mproudofmydad

Veteraaniluokka nartut:
1. ERI 1, SA, PN 4, ROP-VET Wave Seeker’s World Premiere
2. ERI 2, SA Vaikonniemen Ilmiselvätähti
3. ERI 3 Maple Creek’s Mamma Mia
4. ERI 4 Wave Seeker’s Charmed One

Eero Mäkisen kiertopalkinto parhaalle nuorelle koiralle:
Wave Seeker’s Never Gone

Laila Lindellin (kennel Mustanallen) kiertopalkinto ”Cillan malja” parhaalle suomessa syntyneelle nuorelle nartulle:
Wave Seeker’s Never Gone

Irmeli Kaurin (kennel Placentiia) kiertopalkinto parhaan nuoren koiran kasvattajalle:
O Lius

Judith ja Marjatta Olanderin (kennel Björntorp) kiertopalkinto parhaalle yli 9-vuotiaalle veteraanille:
Vaikonniemen Ilmiselvätähti

Sveitsin ”Waldstätte”-kiertopalkinto parhaan mustan koiran kasvattajalle tai parhaalle kasvattajaryhmälle (tuomari päättää):
Wave Seeker’s

Englannin Newfoundlandinkoirakerhon kiertopalkinto näyttelyn parhaalle koiralle:
Wave Seeker’s Blue Moon

Irene Liljan muistopalkinto parhaalle nartulle:
Wave Seeker’s Blue Moon

Sari Ylipelkosen (kennel Agatan) lahjoittama kiertopalkinto näyttelyn vsp-koiralle:
Wave Seeker’s Fly Me To The Moon

Anna-Liisa ja Minna Kuuselan (kennel Mustajan) lahjoittama mustajan babuschkan kiertopalkinto näyttelyn parhaalle ruskealle koiralle:
Alberte

Muut erikoisnäyttelyssä jaettavat palkinnot

Amerikan Newfoundlandinkoirayhdistyksen palkinto näyttelyn bis-koiralle:
Wave Seeker’s Blue Moon

Ritva Tuomaisen lahjoittama tuuren taulu näyttelyn parhaalle valko-mustalle koiralle:
Karhukumpu Herra Huu

Eestin Newfoundlandinkoira harrastajien lahjoittama kirtopalkinto näyttelyn bis pennulle:
Secret Love For Shadow’s Eternity

 

2010

Newfoundlandinkoirien erikoisnäyttely 14.8.2010 Karjalohjalla

2010 Erikoisnäyttely ROP & VSP

Tuomari Jan Herngren, Ruotsi
(pennut, urokset, ROP-veteraani, ROP-kasvattajaluokka) &
Marie-Pierre Delaunay, Ranska
(ROP-pentu, nartut, ROP, ROP-jälkeläisluokka)

Tulokset

Tuomari: Jan Herngren

Pennut 5-7 kk, Urokset
1. KP VSP-PENTU Zanellon Hra Hoppari
2. Aarnikarhun Klyk-Nine Mp
3. Karhukumpu Mr Martti Fi27699/10

Pennut 5-7 kk, Nartut
1. KP PN1-PENTU ROP-PENTU Private Cast Pin-Up Girl
2. KP Private Cast Petite Treasure
3. KP Private Cast Princess In Pink
4. KP Zanellon Hot Heluna

Pennut 7-9 kk, Urokset
1. Cordial Amie Amarillo
Pennut 7-9 kk, Nartut
1. KP PN2-PENTU Cordial Amie Adelheid
2. KP Karhukumpu Karen
3. Karhukumpu Lise-Lotte

Junioriluokka, Urokset
ERI1 SERT Wave Seeker’s Like A Prayer
ERI2 Rosa Mollis Baby Hold Me Tight
ERI3 Emberseyes De L’etoile De Cyrice
EH4 Vaikonniemen Unstoppable BMW

Nuorten luokka, Urokset
ERI1 SERT Wave Seeker’s Hedge Your Bets
ERI2 Haumean Ravatti
ERI3 Nemiron Merry-Go-Round
EH4 Wave Seeker’s High Seas

Avoin luokka, Urokset
ERI1 Vara-Sert Nemiron Knockout
ERI2 Vaalebjonn’s Theo
ERI3 Wood Bear Kinkajou
ERI4 Bernoban Rautanaula

Valioluokka, Urokset
ERI1 PU1 VSP Seabrook Cruising On Rte 66
ERI2 PU2 Goldbear’s Vermont
ERI3 PU3 Karhukumpu Herra Huu
ERI4 PU4 Goldbear’s Updated Oliver

Veteraaniluokka, Urokset
EH1 Vaikonniemen I’mproudofmydad

Tuomari: Marie Pierre Delaunay

Junioriluokka, Nartut
ERI1 PN1 SERT ROP Wave Seeker’s Who’s That Girl
ERI2 VARASERT Wave Seeker’s Never Gone
ERI3 Vaikonniemen Unbelievable Voyager
EH4 Nemiron Once In A Lifetime

Nuorten luokka, Nartut
ERI1 Nemiron Not For Sale
ERI2 Lovebear’s Endless Love
EH3 Haumean Rukutiili
EH4 Karhukumpu Indiva

Avoin luokka, Nartut

ERI1 SERT Goldbear’s Escapeartist
ERI2 Wave Seeker’s Pacifica
ERI3 Cayuga P.O. Box At Goldbear
ERI4 Maple Creek’s November Rain

Valioluokka, Nartut
ERI1 PN2 Wave Seeker’s Pandora’s Box
ERI2 PN3 Wave Seeker’s Blue Moon
ERI3 PN4 Goldbear’s Cayanne
ERI4 Wave Seeker’s Strawberry Moon

Veteraaniluokka, Nartut
1. ERI1 ROP-VET Aarnikarhun Quintana
2. ERI2 Vaskipuron Tuulitukka
3. EH3 Vaikonniemen Ilmiselvätähti

Kasvattajaluokka
1. Wave Seeker’s
2. Goldbear’s
3. Karhukumpu
4. Vaikonniemen

Jälkeläisluokka
1 KP ROP-JÄLK Wave Seeker’s Charmed One
2 KP Goldbear’s Vermont
3 KP Goldbear’s Valmont

Erikoisnäyttelyssä jaetut kiertopalkinnot

Eero Mäkisen kiertopalkinto parhaalle nuorelle koiralle:
Wave Seeker’s Hedge Your Bets om. Essi Lundström

Laila Lindellin (kennel Mustanallen) kiertopalkinto ”Cillan malja” parhaalle suomessa syntyneelle nuorelle nartulle:
Nemiron Nor For Sale om. Janika Riikonen

Irmeli Kaurin (kennel Placentiia) kiertopalkinto parhaan nuoren koiran kasvattajalle:
Outi Lius

Judith ja Marjatta Olanderin (kennel Björntorp) kiertopalkinto parhaalle yli 9-vuotiaalle veteraanille:
Aarnikarhun Quintana om. Maarit Siuvatti ja Eino Mathlin

Sveitsin ”Waldstätte”-kiertopalkinto parhaan mustan koiran kasvattajalle tai parhaalle kasvattajaryhmälle (tuomari päättää):
Outi Lius

Englannin Newfoundlandinkoirakerhon kiertopalkinto näyttelyn parhaalle koiralle:
Wave Seeker’s Whos That Girl om. Lappalainen & Lius & Paulsen

Irene Liljan muistopalkinto parhaalle nartulle:
Wave Seeker’s Whos That Girl om. Lappalainen & Lius & Paulsen

Sari Ylipelkosen (kennel Agatan) lahjoittama kiertopalkinto näyttelyn vsp-koiralle:
Seabrook Cruising On Rte 66 om. Einar Paulsen, Holly Wayne c/o Outi Lius

Anna-Lliisa ja Minna Kuuselan (kennel Mustajan) lahjoittama mustajan babuschkan kiertopalkinto näyttelyn parhaalle ruskealle koiralle:
Emberseyes De L’etoile De Cyrice om. Pauliina Suomela

Muut erikoisnäyttelyssä jaettavat palkinnot

Amerikan Newfoundlandinkoirayhdistyksen palkinto näyttelyn bis-koiralle:
Wave Seeker’s Whos That Girl om. Lappalainen & Lius & Paulsen

Ritva Tuomaisen lahjoittama tuuren taulu näyttelyn parhaalle valko-mustalle koiralle:
Karhukumpu Herra Huu

Eestin Newfoundlandinkoira harrastajien lahjoittama kirtopalkinto näyttelyn bis pennulle:
Privare Cast Pin-Up Girl

 

2009

Newfoundlandkoirien erikoisnäyttely Tampereella 08.08.2009

2009 Erikoisnäyttely ROP & VSP

Peter Van Montfoort, Alankomaat: urokset, rop, rop-vet, rop-jälk.
Susanne Laursen, Tanska: nartut, rop-pentu, rop-jun, rop-kasv.

Tulokset

Pennut 5-7 kk urokset:
1. KP, VSP-PENTU Haumean Ravatti
2. Haumean Rohvessoori
3 .Lovebear’s Extremely Bear
4. Lovebear’s Excellent Fellow

Pennut 7-9 kk urokset:
1. Cape Lewisporte Headbanger
2. Nemiron Merry Go Round

Pennut 5-7 kk nartut:
1. KP, ROP-PENTU Nemiron Not For Sale
2. KP Karhukumpu Indiva
3. Lovebear’s Endless Love
4. Charmifarmin Lucky Lady

Pennut 7-9 kk nartut:
1. Kivisilmän Monitoimikone
2. Ground Control Break Of Dawn

Junioriluokka urokset:
1. ERI 1, Bearessence Beattotherhythm
2. ERI 2, Wave Seeker’s Pipe Master
3. ERI 3, Bearessence Bashfulsailor
4. EH 4, Kumpu Herra Huu

Junioriluokka nartut:
1. ERI 1, PN 4, SERT Wave Seeker’s Pretty Flashy
2. ERI 2, Heart Hunter’s Big Hug For You
3. ERI 3, Ear’s Extremely Drunk
4. ERI 4, Del Oso’s Ex Lover Voodoo Doll

Nuorten luokka urokset:
1. ERI 1, PU 4, SERT Nemiron Knockout
2. ERI 2, Bernoban Rautanaula
3. ERI 3, Newf Mermaid Hereicome

Nuorten luokka nartut:
1. ERI 1, Quidi Vidi Autumprincess
2. ERI 2, Vom Kauttelsheim Kiss The Fire
3. ERI 3, Vom Kauttelsheim Keys To Heaven
4. ERI 4, Aarnikarhun Harum Scarum

Avoin luokka urokset:
1. ERI 1, SERT Wave Seeker’s Sailor Moon
2. ERI 2, VARA-SERT Karhukumpu Equador
3. ERI 3, Waterbear Arthur
4. ERI 4, Vaskipuron Hurrikaani

Avoin luokka nartut:
1. ERI 1, PN 2, SERT Maple Creek’s Noraofneverland
2. ERI 2, PN 3, SERT Wave Seeker’s Strawberry Moon
3. ERI 3, VARA-SERT Charmifarmin Homely Hertta
4. ERI 4, Terhotarhan Musta-Makkara

Valioluokka urokset:
1. ERI 1, PU 1, ROP Karhukumpu Xaviero
2. ERI 2, PU 2 Karhukumpu Beauville
3. ERI 3, PU 3 Goldbear’s Updated Oliver
4. ERI 4 Destellon Rio-O-Hoi

Valioluokka nartut:
1. ERI 1, PN 1, VSP Goldbear’s Cayanne
2. ERI 2 Wave Seeker’s Blue Moon
3. ERI 3 Karhukumpu Xannon
4. ERI 4 Wave Seeker’s Charmed One

Veteraaniluokka urokset:
1. ERI 1, VET-ROP Karhukumpu Prosper
2. ERI 2 Aarnikarhun Queridu
3. EH 3 Xenokrates De La Viamansuerisca
4. EH 4 Aarnikarhun Qvistello

Veteraaniluokka nartut:
1. ERI 1, VSP-VET Aarnikarhun Quintana
2. ERI 2 Vaskipuron Tuulitukka
3. ERI 3 Vaikonniemen Ilmiselvätähti
4. ERI 4 Goldbear’s Peppermint

Kasvattaja luokka:
1. KP, ROP-KASV Kennel Wave Seeker’s
2. KP, Kennel Goldbear’s
3. Kennel Karhukumpu
4. Kennel Zanellon

Jälkeläisluokka:
1. KP, ROP-JÄLK Goldbear’s Valmont
2. KP, Wave Seeker’s Charmed One

Erikoisnäyttelyssä jaetut kiertopalkinnot:

Eero Mäkisen kiertopalkinto parhaalle nuorelle koiralle:
Nemiron Knockout

Laila Lindellin (kennel Mustanallen) kiertopalkinto ”Cillan malja” parhaalle Suomessa syntyneelle nuorelle nartulle:
Quidi Vidi Autumprincess

Irmeli Kaurin (kennel Placentiia) kiertopalkinto parhaan nuoren koiran kasvattajalle:
Janica Rikkonen

Judith ja Marjatta Olanderin (kennel Björntorp) kiertopalkinto parhaalle yli 9-vuotiaalle veteraanille:
Aarnikarhun Quintana

Sveitsin ”Waldstätte”-kiertopalkinto parhaan mustan koiran kasvattajalle tai parhaalle kasvattajaryhmälle (tuomari päättää):
Virpi Paajala, Karhukumpu

Englannin Newfoundlandinkoirakerhon kiertopalkinto näyttelyn parhaalle koiralle:
Karhukumpu Xaviero

Harri Mukarin ( kennel Blackcoat) ”Nefodetten-malja” näyttelyn parhaan koiran kasvattajalle:
Virpi Paajala

Irene Liljan muistopalkinto parhaalle nartulle:
Goldbear’s Cayanne

Sari Ylipelkosen (kennel Agatan) lahjoittama kiertopalkinto näyttelyn vsp-koiralle:
Goldbear’s Cayanne

Anna-Liisa ja Minna Kuuselan (kennel Mustajan) lahjoittama mustajan babuschkan kiertopalkinto näyttelyn parhaalle ruskealle koiralle:
Bernoban Ruosteraita

Muut erikoisnäyttelyssä jaettavat palkinnot:

Amerikan Newfoundlandinkoirayhdistyksen palkinto näyttelyn bis-koiralle:
Karhukumpu Xaviero

Ritva Tuomaisen lahjoittama tuuren taulu näyttelyn parhaalle valko-mustalle koiralle:
Bearessence Beattotherhythm

Eestin Newfoundlandinkoira harrastajien lahjoittama kirtopalkinto näyttelyn bis pennulle:
Nemiron Not For Sale

 

2008

Newfoundlandinkoirien erikoisnäyttely 09.08.2008 Haukiputaalla

Solvi Schjelderup, Norja: pennut, juniorit, veteraanit, rop-pentu, rop-veteraani
John Jakobssen, Norja: nuoret, avoimet, valiot, rop

VSP Goldbear's Vermont & ROP Orizza's Qvickie

Tulokset

Pennut 7-9kk, urokset:
1. KP, VSP-Pentu, Vom Kauttelsheim Keys Bmw
2. Lovebear’s Care For You
3. Newf Mermaid Hereicome

Pennut 5-7kk, nartut:
1. KP, PN 1-Pentu, ROP-Pentu, Nemiron Lemon Breezer
2. Juno-Juhekin Isakadze

Pennut 7-9kk, nartut:
1. KP, PN 2-Pentu, Vom Kauttelsheim Kiss The Fire
2. Lovebear’s Chip Of Gold

Junioriluokka, urokset:
1. ERI 1, VARA-SERT, Goldbear’s Dr Snuggles
2. ERI 2,  Charmifarmin Pikku-G
3. EH 3, Wave Seeker’s Sail Tothe Moon
4. EH 4, Bernoban Kivihiili

Junioriluokka, nartut:
1. ERI 1, PN 4, SERT, Wave Seeker’s Strawberry Moon
2. ERI 2, Aarnikarhun Harum Scarum
3. ERI 3, Goldbear’s Cayanne
4. ERI 4, Charmifarmin Homely Hertta

Nuorten luokka, urokset:
1. ERI 1, SERT, Wave Seeker’s Place Your Bets
2. EH 2, Goldbear’s Budweiser
3. EH 3, Goldbear’s Beefeater
4. EH 4, Bernoban Kivihiili

Nuorten luokka, nartut:
1. ERI 1, PN 1, SERT, ROP, Orizza’s Qvickie
2. EH 2, Aarnikarhun Gimme Gimme

Avoin luokka, urokset:
1. EH 1, Wave Seeker’s Men In Black
2. EH 2, Aarnikarhun Ford Fairlane
3. EH 3, Karhukumpu Black Art

Avoin luokka, nartut:
1. ERI 1, VARA-SERT, Charmifarmin Eleonora
2. ERI 2, Zanellon Viscountess
3. ERI 3, Aarnikarhun Wiennetta
4. ERI 4, Vaikonniemen Primadonna

Valioluokka, urokset:
1. ERI 1, PU 1, VSP, Goldbear’s Vermont
2. ERI 2, PU 3, Vom Kauttelsheim Iceman
3. ERI 3, PU 4, Juno-Juhekin Gomez Palacio
4. ERI 4, Aarnikarhun Chic-O-Chico

Valioluokka, nartut:
1. ERI 1, PN 2, Wave Seeker’s Beauty Sleep
2. ERI 2, PN 3, Wave Seeker’s Blue Moon
3. ERI 3, Seal Cove’s Giant Surprise
4. ERI 4, Juno-Juhekin Think About It

Veteraani luokka, urokset:
1. ERI 1, PU 2, VET-ROP, Juno-Juhekin Izmo
2. EH 2, Karhun Queridu
3. EH 3, Karhukumpu Nonstop
4. EH 4, Vaikonniemen I’mproudofmydad

Veteraaniluokka, nartut:
1. ERI 1, VET-VSP, Aarnikarhun Manzana
2. ERI 2, Aarnikarhun Quintana
3. EH 3, Goldbear’s Peppermint
4. EH 4, Papa Hacedor’s Full Of Love

Kasvattajaluokka:
1. KP, ROP-Kasvattaja Wawe Seeker’s
2. KP, Goldbear’s
3. KP, Aarnikarhu
4. KP, Charmifarmin

Jälkeläisluokka:
1. KP, Twillin Gate Blueberry

Erikoisnäyttelyssä jaetut kiertopalkinnot:

Eero Mäkisen kiertopalkinto parhaalle nuorelle koiralle:
Orizza’s Qvickie

Laila Lindellin (kennel Mustanallen) kiertopalkinto ”Cillan malja” parhaalle Suomessa syntyneelle nuorelle nartulle:
Aarnikarhun Gimme Gimme

Irmeli Kaurin (kennel Placentiia) kiertopalkinto parhaan nuoren koiran kasvattajalle:
Ei jaettu 2008

Judith ja Marjatta Olanderin (kennel Björntorp) kiertopalkinto parhaalle yli 9-vuotiaalle veteraanille:
Aarnikarhun Manzana

Sveitsin ”Waldstätte”-kiertopalkinto parhaan mustan koiran kasvattajalle tai parhaalle kasvattajaryhmälle (tuomari päättää):
Kennel Wawe Seeker’s

Englannin Newfoundlandinkoirakerhon kiertopalkinto näyttelyn parhaalle koiralle:
Orizza’s Qvickie

Irene Liljan muistopalkinto parhaalle nartulle:
Orizza’s Qvickie

Sari Ylipelkosen (kennel Agatan) lahjoittama kiertopalkinto näyttelyn vsp-koiralle:
Goldbear’s Vermont

Anna-Liisa ja Minna Kuuselan (kennel Mustajan) lahjoittama mustajan babuschkan kiertopalkinto näyttelyn parhaalle ruskealle koiralle:
Gigantic Paw’s Gulta Mocca

Muut erikoisnäyttelyssä jaettavat palkinnot:

Amerikan Newfoundlandinkoirayhdistyksen palkinto näyttelyn bis-koiralle:
Orizza’s Qvickie

Ritva Tuomaisen lahjoittama tuuren taulu näyttelyn parhaalle valko-mustalle koiralle:
Seal Cove’s Giant Surprise

 

2007

Newfoundlandinkoirien erikoisnäyttely 25.08.2007 Seinäjoella

Leni Finne: pennut, juniorit, veteraanit
Irene Donne, Norja: nuoret, avoimet, valiot

VSP Cannon Bear's Summerwind & ROP Goldbear's Valmont

Tulokset

Pennut 5-7kk, urokset:
1. KP tinaniemen Onnimanni
2. Citybear’s Crocodiledundee
3. Goldbear’s Dr Snuggles
4. Goldbear’s Dr Who

Pennut 7-9 kk, urokset:
1. KP Rop-Pentu Goldbear’s Budweiser
2. KP Goldbear’s Bartender
3. Karhukumpu Equador

Pennut 5-7 kk, nartut:
1. KP Vsp-Pentu Goldbear’s Cayanne
2. KP Citybear’s Cheer You Up
3. KP Destellon Way To Go
4. KP Goldbear’s Coriander

Junioriluokka. Urokset:
1. ERI 1, SERT Wawe Seeker’s Men In Black
2. ERI 2, V-SERT Seal Cove’s Givio Grappa

Junioriluokka, nartut:
1. ERI 1, Goldbear’s You Must Be Joking
2. ERI 2, Wave Seeker’s Beauty Sleep
3. ERI 3, Wave Seeker’s Blue Moon
4. ERI 4, Karhukumpu Carioca

Nuorten luokka, urokset:
1. ERI 1, Karhukumpu Beauville
2. EH 2, Juno-Juhekin Gomez Palacio
3. EH 3, Bernoban Käksalmenquatro
4. EH 4, Papa Hacedor’s Mr Love Machine

Nuorten liokka, nartut:
1. ERI 1, PN 2, SERT Wave Seeker’s Play Hard Toget
2. ERI 2, PN 3, SERT Mama’s Bear Calamity Jane
3. ERI 3, My Big Dream Ebony
4. EH 4, Papa Hacedor’s Mystic Marilyn

Avoin luokka, urokset:
1. ERI 1, PU 4, Sert, Orizza’s Papparazzi
2. ERI 2, Bjornebandens Puhs Up Patricia
3. ERI 3, Larinkallion Herrasmies
4. ERI 4, Karhukumpu Alex

Avoin luokka, nartut:
1. ERI 1, SERT, Karhukumpu Utopia
2. ERI 2, Vara-Sert, Zanellon Viscountess
3. ERI 3, Zanellon Sunrise Girl
4. ERI 4, Plushevaya Panda Barhatnaya Roza

Valioluokka, urokset:
1. ERI 1, PU 1, ROP Goldbear’s Valmont
2. ERI 2, PU 2, Zanellon Sunday Jr Umeco
3. ERI 3, PU 3, Wave Seeker’s Wheeler Dealer
4. ERI 4, Aarnikarhun Chic-O-Chico

Valioluokka, nartut:
1. ERI 1, PN 1, Vsp. Cannon Bear’s Summerwind
2. ERI 2, PN 4, Goldbear’s Quebecca
3. ERI 3, Bjornebandens Puhs Up Patricia
4. ERI 4, Wave Seeker’s World Premiere

Veteraaniluokka, urokset:
1. ERI 1, VET-VSP Terhotarhan Trombi
2. ERI 2, Charmifarmin Charlie Brown
3. ERI 3, Papa Hacedor’s Calibros
4. EH 4, Destellon Fernando

Veteraaniluokka, nartut:
1. ERI 1, VET-ROP Destellon Esperanza
2. ERI 2, Destellon Cherokea
3. ERI 3, Papa Hacedor’s Damayante
4. ERI 4, Aarnikarhun Manzana

Kasvattajaluokka:
1. KP, Kennel Goldbear’s
2. KP, Kennel Karhukumpu
3. KP, Kennel Wawe Seeker’s

Jälkeläisluokka:
1. KP, ROP-JÄLK, Destellon Cherokea

Erikoisnäyttelyssä jaetut kiertopalkinnot:

Eero Mäkisen kiertopalkinto parhaalle nuorelle koiralle:
Wave Seeker´S Play Hard To Get

Laila Lindellin (kennel Mustanallen) kiertopalkinto ”Cillan malja” parhaalle Suomessa syntyneelle nuorelle nartulle:
Wave Seeker´S Play Hard To Get

Irmeli Kaurin (kennel Placentiia) kiertopalkinto parhaan nuoren koiran kasvattajalle:
O Lius

Judith ja Marjatta Olanderin (kennel Björntorp) kiertopalkinto parhaalle yli 9-vuotiaalle veteraanille:
Destellon Esperanza

Sveitsin ”Waldstätte”-kiertopalkinto parhaan mustan koiran kasvattajalle tai parhaalle kasvattajaryhmälle (tuomari päättää):
Goldbear´s

Englannin Newfoundlandinkoirakerhon kiertopalkinto näyttelyn parhaalle koiralle:
Goldbear’s Valmont

Irene Liljan muistopalkinto parhaalle nartulle:
Cannon Bear´S Summerwind

Sari Ylipelkosen (kennel Agatan) lahjoittama kiertopalkinto näyttelyn vsp-koiralle:
Cannon Bear´S Summerwind

Anna-Liisa ja Minna Kuuselan (kennel Mustajan) lahjoittama mustajan babuschkan kiertopalkinto näyttelyn parhaalle ruskealle koiralle:
Ei jaettu

Muut erikoisnäyttelyssä jaettavat palkinnot:

Amerikan Newfoundlandinkoirayhdistyksen palkinto näyttelyn bis-koiralle:
Goldbear´S Valmont

Ritva Tuomaisen lahjoittama tuuren taulu näyttelyn parhaalle valko-mustalle koiralle:
Seal Cove´S Givio Grappa

 

2006

Newfoundlandinkoirien erikoisnäyttely 12.8.2006 Helsingissä

116 koiraa ilm.
Tuomari William Dobbin, Pohjois-Irlanti (98)
& Marja Talvitie, pennut (18)

ROP Goldbear's Phoenix ja VSP Wave Seeker's Look Here Mr

Tulokset

Tuomari: Marja Talvitie

Pennut 5-7 kk, Urokset
1. KP VSP-BABYPENTU Bernoban Posetiivi
2. KP Geminorum Gillpertti

Pennut 5-7 kk, Nartut
1. KP ROP-BABYPENTU BIS2 PENTU Goldbear’s Yours Truly Maya
2. KP Goldbear’s You Must Be Joking
3. Mama’s Bear Calamity Jane
4. Geminorum Huvanamo

Pennut 7-9 kk, Urokset
1. KP ROP-PENTU BIS-PENTU Papa Hacedor’s Mighty Knight
2. KP Papa Hacedor’s Me And Myself
3. KP Karhukumpu Black Art
4. KP Karhukumpu Beauville

Pennut 7-9 kk, Nartut
1. KP VSP-PENTU Papa Hacedor’s Mystic Marilyn

Veteraaniluokka, Urokset
ERI 1 rop-vet Charmifarmin Charlie Brown
ERI 2 Destellon Fernando
ERI 3 Bernoban Munkkipossu
ERI 4 Jättinallen Jaldemar

Veteraaniluokka, Nartut
ERI 1 vsp-vet Aarnikarhun Manzana
ERI 2 Aarnikarhun Molina
ERI 3 Halinallen Sanelma

Tuomari: William Dobbin

Junioriluokka, Urokset
ERI 1 PU4 SERT Larinkallion Henkivartija
ERI 2 Pideraq’s Zafarin Zeriffi
ERI 3 Björnebandens Richardo Dot Com
EH 4 Black Indira’s Boheemitane

Nuorten luokka, Urokset
ERI 1 Zanellon Sunday Jr Umeco
ERI 2 Wave Seeker’s Lead The Way
ERI 3 Karhukumpu Alex
ERI 4 Wave Seeker’s Lips Are Sealed

Avoin luokka, Urokset
ERI 1 PU3 SERT FIN MVA Karhukumpu Xaviero
ERI 2 Vara sert Papa Hacedor’s Ibrahim
ERI 3 Karhukumpu Umeco
ERI 4 Kanikula’s Wistex Wanntett

Valioluokka, Urokset
ERI 1 PU 1 ROP Goldbear’s Phoenix
ERI 2 PU 2 Great Sailor’s Big Brother
ERI 3 Maple Creek’s Make My Day
ERI 4 Karhukumpu Prosper

Junioriluokka, Nartut
ERI 1 Larinkallion Huomiongohde
ERI 2 Wave Seeker’s Play Hard To Get
ERI 3 A Society Guest Du Domaine De Rocca Mare
ERI 4 Aarnikarhun Dar-Es-Salaam

Nuorten luokka, Nartut
ERI 1 PN 1 SERT VSP Wave Seeker’s Look Here Mr
ERI 2 PN 4 SERT Björnebandens Push Up Patricia
ERI 3 vara sert Cannon Bear’s Summerwind
ERI 4 Birkorella’s Cherry Chimera

Avoin luokka, Nartut
ERI 1 Goldbear’s Viva La Diva
ERI 2 Aarnikarhun Wiennetta
ERI 3 Maple Creeks Lady In Red
ERI 4 Terhotarhan Hunajapupu

Valioluokka, Nartut
ERI 1 PN 2 Juno-Juhekin Ibanema
ERI 2 PN 3 Goldbear’s Quebecca
ERI 3 Wave Seeker’s Wake Anchor
ERI 4 Main Tickle Walking on the Moon of Pow Wow

Kasvattajaluokka
1 Wave Seeker’s
2 Goldbear’s
3 Karhukumpu
4 Zanellon

Jälkeläisluokka
1 Karhukumpu Umeco
2 Goldbear’s Phoenix

Erikoisnäyttelyssä jaetut kiertopalkinnot

Eero mäkisen kiertopalkinto parhaalle nuorelle koiralle:
Wave Seeker’s Look Here Mr. om. Outi Lius

Laila lindellin (kennel mustanallen) kiertopalkinto ”cillan malja” parhaalle suomessa syntyneelle nuorelle nartulle:
Wave Seeker’s Look Here Mr. om. Outi Lius

Irmeli kaurin (kennel placentiia) kiertopalkinto parhaan nuoren koiran kasvattajalle:
Outi Lius

Judith ja marjatta olanderin (kennel björntorp) kiertopalkinto parhaalle yli 9-vuotiaalle veteraanille:
Charmifarmin Charlie Brown, om. Anne Iivonen

Sveitsin ”waldstätte”-kiertopalkinto parhaan mustan koiran kasvattajalle tai parhaalle kasvattajaryhmälle (tuomari päättää):
Kirsi Kultavuori

Englannin newfoundlandinkoirakerhon kiertopalkinto näyttelyn parhaalle koiralle:
Goldbear’s Phoenix, om. Maija-Liisa Seima

Irene liljan muistopalkinto parhaalle nartulle:
Wave Seeker’s Look Here Mr. om. Outi Lius

Sari ylipelkosen (kennel agatan) lahjoittama kiertopalkinto näyttelyn vsp-koiralle:
Wave Seeker’s Look Here Mr. om. Outi Lius

Anna-liisa ja minna kuuselan (kennel mustajan) lahjoittama mustajan babuschkan kiertopalkinto näyttelyn parhaalle ruskealle koiralle:
Larinkallion Brysselinblicca om. Bettina Salmelin

Muut erikoisnäyttelyssä jaettavat palkinnot

Amerikan newfoundlandinkoirayhdistyksen palkinto näyttelyn bis-koiralle:
Goldbear’s Phoenix om. Maija-Liisa Seima

 

2005

Newfoundlandinkoirien erikoisnäyttely 18.6.2005 Jyväskylässä

134 koiraa ilm.
Tuomari Eric Prunier, Ranska &
Satu Ylä-Mononen
(pennut, veteraanit)

ROP Karhukumpu Quarash VSP Papa Hacedor's Damayante

Tuomari: Satu Ylä-Mononen

Pennut 5-7 kk, Urokset
1.KP PU Pentu 1, VSP-Pentu Wave Seeker’s Lips Are Sealed
2.KP Wave Seeker’s Lead The Way
3.KP Bernoban Hiilihappo
4.Vaikoniemen Paroni

Pennut 5-7 kk, Nartut
1.KP Wave Seeker’s Look Here Mr.
2.KP Wave Seeker’s Late Night Date
3.KP Zorremon A La Luna
4.KP Wave Seeker’s Lady Of The Lake

Pennut 7-9 kk, Urokset
1.Zanellon Soldier Boy
2.Diipadaapa Aica Casanowa
3.Diipadaapa Aiwan Cirjava

Pennut 7-9 kk, Nartut
1.KP PN Pentu, ROP-Pentu Zanellon Sweet Kiss
2.KP Pideraq’s Yes I go Tosavo
3.KP Pideraq’s Yescanseethetop
4.Birkorella Chance Mustajan

Veteraaniluokka, Urokset
1.ERI, ROP-VET, Mustan Möykyn Asterix
2.ERI Jättinallen Jaldemar

Veteraaniluokka, Nartut
1.ERI, VSP-VET, Destellon Cherokea
2.EH, Karhulinna Ariel
3.EH, Nelli
Tuomari: Eric Prunier

Junioriluokka, Urokset
1.ERI, PU 3, VARA-SERT, Goldbear’s Valmont
2.ERI, Karhukumpu Xaviero
3.ERI, Destellon Raitan Taitan
4.ERI, Destellon Rio-O-Hoi

Nuorten luokka, Urokset
1.ERI, PU2, SERT, Maple Creek’s Make My Day
2.ERI, Aarnikarhun Chic-O-Chico
3.ERI, Kloofbear’s Lauri Törn Bernoban
4.ERI, Goldbear’s Updated Oliver

Avoin luokka, Urokset
1.ERI, PU4, Spring Creek’s Go To Fairweather
2.ERI, Lufsenburgs Valentino Wonderh
3.ERI, Papa Hacedor’s Ibrahim
4.ERI; Chequevara

Valioluokka, Urokset
1.ERI, PU1, ROP, Karhukumpu Quarash
2.ERI, Spring Creek’s Denver
3.ERI, Goldbear’s Phoenix
4.ERI, Juno-Juhekin Phobos

Junioriluokka, Nartut
1.ERI, VARA-SERT, Karhukumpu Xannon
2.ERI, Goldbear’s Wishes to nemiron
3.ERI, Karhukumpu, Xenia
4.ERI, Charmifarmin Daria

Nuorten luokka, Nartut
1.ERI, Maple Creek’s Mamma Mia
2.ERI, Goldbear’s Viva La Diva
3.ERI, Larinkallion Carcci Tai Cuje
4.ERI, Goldbear’s Urban City Girl

Avoin luokka, Nartut
1.ERI, PN2, SERT, FIN MVA,Geminorum Ucraina
2.ERI, PN3, SERT, FIN MVA, Karhukumpu Upcider
3.ERI, Papa Hacedor’s Inner Smile
4.ERI, Destellon Olivia

Valioluokka, Nartut
1.ERI, PN1, VSP, Papa Hacedor’s Damayante
2.ERI, PN4, Wave Seeker’s Wake Anchor
3.ERI, Vaskipuron Tuulitukka
4.ERI, Goldbear’s Peek-A-Boo

Kasvattajaluokka
1.KP Kennel Karhukumpu
(Karhukumpu Prosper, Karhukumpu Quarash, Karhukumpu Rhiannon, Karhukumpu Upcider)
2.KP Kennel Goldbear’s
(Goldbear’s Phoenix, Goldbear’s Peek-A-Poo, Goldbear’s Prairie Flower, Goldbear’s Summer Breeze)
3.KP Kennel Aarnikarhun 36,47,48,113
(Aarnikarhun Chic-O-Chico, Aarnikarhun Walderamo, Aarnikarhun Waradero, Aarnikarhun Molina)

Jälkeläisluokka
1.KP Destellon Cherokea 52, 119, 121, 122
(Goldbear’s Phoenix, Goldbear’s Peek-A-Poo, Goldbear’s Prairie Flower, Goldbear’s Summer Breeze)

 

Erikoisnäyttelyssä jaetut kiertopalkinnot

Tiina Kankkosen (kennel Bear Watch) kiertopalkinto parhaalle nuorelle urokselle:
Maple Creek’s Make My Day, om. J..Eskelinen & G. Nyberg

Eero mäkisen kiertopalkinto parhaalle nuorelle koiralle:
Maple Creek’s Make My Day, om. J..Eskelinen & G. Nyberg

Laila lindellin (kennel mustanallen) kiertopalkinto ”cillan malja” parhaalle suomessa syntyneelle nuorelle nartulle:
Maple creek’s Mamma Mia, om. J. Eskelinen & V. Paajala

Irmeli kaurin (kennel placentiia) kiertopalkinto parhaan nuoren koiran kasvattajalle:
Maple Creek’s, Johanna Eskelinen

Judith ja marjatta olanderin (kennel björntorp) kiertopalkinto parhaalle yli 9-vuotiaalle veteraanille:
Mustan Möykyn Asterix, om. A. Holma

Sveitsin ”waldstätte”-kiertopalkinto parhaan mustan koiran kasvattajalle tai parhaalle kasvattajaryhmälle (tuomari päättää):
Karhukumpu, Virpi Paajala

Englannin newfoundlandinkoirakerhon kiertopalkinto näyttelyn parhaalle koiralle:
Karhukumpu Quarash, V. Paajala & Pankovsky

Irene liljan muistopalkinto parhaalle nartulle:
Papa Hacedor’s Damayante, M. Maunula

Sari ylipelkosen (kennel agatan) lahjoittama kiertopalkinto näyttelyn vsp-koiralle:
Papa Hacedor’s Damayante, M. Maunula

Anna-liisa ja minna kuuselan (kennel mustajan) lahjoittama mustajan babuschkan kiertopalkinto näyttelyn parhaalle ruskealle koiralle:
Lufsenburgs Valentino Wonderh, om. J. Wahlroos-Tuominen & t. Tuominen

Muut erikoisnäyttelyssä jaettavat palkinnot

Amerikan newfoundlandinkoirayhdistyksen palkinto näyttelyn bis-koiralle:
Karhukumpu Quarash, V. Paajala & Pankovsky

 

2004

Newfoundlandinkoirien erikoisnäyttely 3.7.2004 Hattulassa

118 koiraa ilm.
Tuomari Monica Mattfolk, Ruotsi &
Kirsi Laamanen
(pennut)

ROP Goldbear’s Peek-A-Boo ja VSP Goldbear’s Phoenix

Tuomari: Kirsi Laamanen

Pennut

Urokset 5-7 kk
1 KP Vsp-Pentu Goldbear’s Valmont
2 KP Goldbear’s Updated Oliver
3 KP Goldbear’s Vermont
4 KP Pideraq’s Xä Mua Kaipaa

Nartut 5-7 kk
1 KP ROP-Pentu BIS-Pentu 1 Bernoban Baloma
2 KP Goldbear’s Viva La Diva
3 KP Goldbear’s Urban City Girl
4 KP Black Indira’s Amoraza

Nartut 7-9 kk
1 KP ROP-Pentu BIS-Pentu 2 Zanellon Onespecialcase

Tuomari: Monica Mattfolk (kennel Yosemita’s)

Urokset

Junioriluokka
ERI 1 Vara-Sert Papa Hacedor’s Jackass
ERI 2 Aarnikarhun Chic-O-Choko
ERI 3 Wave Seeker’s Wheeler Dealer
ERI 4 Maple Creek’s Make My Day

Nuorten luokka
ERI 1 PU4 Sert Aarnikarhun Walderamo
EH 2 Papa Hacedor’s Izaskar
EH 3 Aaranikarhun Waradero
EH 4 Papa Hacedor’s Ibrahim

Avoin luokka
ERI 1 PU 2 Sert Fin Mva Spring Creek’s Denver
ERI 2 Larinkallion X-synyt X-Pertti
ERI 3 Zanellon Murphy Brown
ERI 4 Goldbear’s Rocking Rivaldo

Valioluokka
ERI 1 PU 1 VSP Goldbear’s Phoenix
ERI 2 PU 3 Birkorella’s Zheerful Zailor
ERI 3 Karhukumpu Prosper
ERI 4 Rosalita’s Funny Fellow

Veteraaniluokka
ERI 1 ROP-Vet Larinkallion Äänimerkki
ERI 2 Mustan Möykyn Asterix
EH 3 Bernoban Munkkipossu
EH 4 Karhukumpu Umber

Nartut

Junioriluokka
ERI 1 Vara-Sert Wave Seeker’s Charmed One
ERI 2 Maple Creek’s Mamma Mia
ERI 3 Wave Seeker’s Wildberry
ERI 4 Papa Hacedor’s Jazmee

Nuorten luokka
ERI 1 PN 4 Sert Karhukumpu Upcider
EH 2 Zanellon Natalie-I
EH 3 Papa Hacedor’s Inner Smile
EH 4 Goldbear’s Summer Breeze

Avoin luokka
ERI 1 Sert Goldbear’s Peppermint
ERI 2 Papa Hacedor’s Hearthunter
ERI 3 Wood Bear Groco-Gelly
EH 4 Aarnikarhun Pedrisca

Valioluokka
ERI 1 PN 1 ROP Goldbear’s Peek-A-Boo
ERI 2 PN 2 Aarnikarhun Robinia
ERI 3 PN 3 Juno-Juhekin Ibanema
ERI 4 Papa Hacedor’s Damayante

Veteraaniluokka
ERI 1 VSP-Vet Growler’s Gia Vom Kauttelsheim
ERI 2 Ablaze Sunshine Sarah

Kasvattajaluokka

1 KP kennel Goldbear’s
(Goldbear’s Phoenix, Summer Breeze, Peek-A-Boo, Prairie Flower)

2 KP kennel Aarnikarhun
(Aarnikarhun Chic-O-Chico, Walderamo, Waradero, Robinia)

 

3 KP kennel Karhukumpu
(Karhukumpu Prosper, Rhiannon, Upcider, Riona)

4 KP kennel Wave Seeker’s
(Wave Seeker’s Wheeler Dealer, Charmed One, Wake Anchor, Wildberry)

 

2003

Newfoundlandinkoirien erikoisnäyttely 2.8.2003 Haukiputaalla

84 koiraa ilm.
Tuomari Béla Siklósi, Unkari (Skipper´s kennel)

ROP Aarnikarhun Robinia ja VSP Goldbear´s Phoenix

Pikkupennut 5-7 kk
Rop-pentu Bis1-pentu Papa Hecedor´s Jackass
Vsp-pentu Larinkallion Brysselinblicca

Pennut 7-9 kk
Rop-pentu, Bis2-pentu Aarnikarhun Waradero
Vsp-pentu Juno-Juhekin Aurora Borealis

Nartut
ROP val eri 1. Aarnikarhun Robinia
val eri 2. Goldbear´s Peek-a-boo
val eri 3. Cayuga Be All of Goldbear
val eri 4. Destellon Moonlight

jun eri 1.vara serti Goldbear´s Summer Breeze
jun eri 2. Goldbear´s Sweet Taboo
jun eri 3. Twillin Gate Blueberry
jun eri 4. Larinkallion Zytkäri

nuo eri 1. serti Goldbear´s Quebecca
nuo eri 2. serti Big Top´s Masquerade
nuo eri 3. Destellon Olivia

avo eri 1. serti Karhukumpu Precia
avo eri 2. Honkanallen Marionette
avo eri 3. Origin Seabrook Promise of Gold
avo eri 4. Aarnikarhun Roll´s Indira´s

vet eri 1. ROP VET Larinkallion Wäärä Witonen
vet eri 2. Aarnikarhun Dondina

Urokset
VSP val eri 1. Goldbear´s Phoenix
val eri 2. Goldbear´s Play It Again
val eri 3. Karhukumpu Quarash
val eri 4. Karhukumpu Rhiannon

jun eri 1. serti Absolute Power of Apachee´s Home
jun eri 2 Papa Hacedor´s Hypnotic Power

nuo eri 1. serti Birkorella´s Zheerful Zailor
nuo eri 2. varaserti Goldbear´s Rebellion Rico

avo eri 1. Destellon Nobelman
avo eri 2. Qunnar Promise of Gold

vet eri 1. VSP VET Karhukumpu Umber
vet eri 2. Aarnikarhun Estorillo

Kasvattajat
1. Goldbear´s
2. Karhukumpu
3. Aarnikarhun
4. Papa Hacedor´s

Jälkeläisryhmä
Destellon Cherokea ( Goldbear´s Phoenix, Play It Again, Peek-a-boo, Sweet Taboo)

 

2002

Tulokset

Tuomari: Robert Crosbie, Kanada

ROP Goldbear`s Peek-A-Boo
VSP Jydekompagniet`s Apple-Jack

ROP-VET Jydekompagniet`s Apple-Jack
VSP-VET Larinkallion Wäärä Witonen

Pu1 Jydekompagniet`s Apple-Jack
Pu2 Bernoban Ruosteenesto
Pu3 sertti Bear Watch Union Jack
Pu4 Bernoban Ekstaasi
Pu5 Goldbear`s Play it again

Pn1 Goldbear`s Peek-A-Boo
Pn2 Larinkallion Wäärä Witonen
Pn3 Destellon Moonlight
Pn4 Main Tickle No Pain No Gain Of Pow Wow
Pn5 Aarnikarhun Robinia
Pn6 sertti Black Morpho’s Filomena

ROP-pentu Tibenew`s Always yours
VSP-pentu Bear Watch Where’s My Bear

ROP-jälkeläisluokka Alpha Rovi`s Crown of Skandinavia

ROP-kasvattaja Kennel Bernoban

BIS 1 Goldbear`s Peek-A-Boo
BIS 2 Jydekompagniet`s Apple-Jack
BIS 3 Bernoban Ruosteenesto
BIS 4 Larinkallion Wäärä Witonen
BIS 5 Destellon Moonlight
BIS 6 Main Tickle No Pain No Gain Of Pow Wow
BIS 7 Bear Watch Union Jack
BIS 8 Bernoban Ekstaasi
BIS 9 Goldbear`s Play it again
Bis 10 Aarnikarhun Robinia

Navigointi: Erikoisnäyttely