Suomen Newfoundlandinkoira Ry

Erikoisnäyttely

Seuraava rodun erikoisnäyttely järjestetään lauantaina 8.7.2017 Hattulassa.
Tervetuloa osallistumaan ja tutustumaan rotuun! 🙂

Erikoisnäyttely 2017 Hattula

uusiyritys

 

Erikoisnäyttely 2016 Kuopio

Tuomari: Barbara A. Finch / USA

UROKSET VETERAANILUOKKA
Goldbear’s Easycomeeasygo ERI1 SA ROP-VET
Newf Mermaid Hereicome ERI2

NARTUT VETERAANILUOKKA
Unelma-Anelma ERI4
Gigantic Paw’s Gulta Mocca ERI2
Goldbear’s Eloveena Girl ERI3
Goldbear’s Youmustbejoking EH
Vaskipuron Tähtisade ERI1 SA VSP-VET

UROKSET PENTULUOKKA 5-7kk
Beguschaya po Volnam Game of Thornes 3
Beguschaya po Volnam Google Smile 1 KP VSP-PENTU
Casey Angels Gaboo 2

NARTUT PENTULUOKKA 5-7kk
Juno-Juhekin Piiku
Maduro’s Kisses and Hugs 3
Maduro’s Kiss Me I’m Cute
Maduro’s Kiss My Nose 1 KP ROP-PENTU
Vaikonniemen Casaloma Candy 4
Vaikonniemen Casaloma Caramel 2

NARTUT PENTULUOKKA 7-9kk
Black Tower Forever Mine 1
UROKSET JUNIORILUOKKA
Flying Tail’s Coast Guard ERI2
Honkapuun Hijacker EH4
Vom Kauttelsheim Ohitekah ERI3
Wave Seeker’s Shoot for the Moon ERI1 SA PU3 SERTI

UROKSET NUORTEN LUOKKA
Buddies For Ever Nicolas ERI3 SA
Goldbear’s Kentucky Klondike ERI1 SA PU4
Goldbear’s Knock on Wood ERI2
Zaleston Yön Ritari ERI4

UROKSET AVOIN LUOKKA
Beguschaya Po Volnam Chart Topper ERI 1 SA
Haumean Voimamies ERI2
Nemiron Right On Time ERI3

UROKSET VALIOLUOKKA
Maduro´s Keep In Mind ERI
Nemiron Pina Colada ERI1 SA PU1 ROP
Nemiron Rockabilly ERI
Pepperita´s Piece of Cake ERI
Piternyuf Omnia Vincent Amor ERI
Private Cast This Is About Me ERI2 SA PU2
Private Cast Time Will Tell ERI3
Vaskimäki Julle Jättiläinen ERI
Vaskimäki Jykevä Jyrki ERI
Vaskipuron Hamlet Hirmuinen ERI
Vaskipuron Hercules Hirmuinen ERI
Wave Seeker´s Fly Me To The Moon ERI4
Wave Seeker´s Moon River ERI
Wave Seeker´s My Love Is Your Love ERI
Wave Seeker´s One Moment In Time ERI

NARTUT JUNIORILUOKKA
Faithfully Yours Funny Feeling EH
Grandbear Wow Brenda Flying Tails ERI 1
Haumean Waapukka EH
Haumean Wonkale ERI
Honkapuun Holdyourfire EH
Von Kauttelsheim Orenda ERI 2
Wave Seeker’s Southwest Wind Serenade ERI 3
Wave Seeker’s When You Believe ERI 4

NARTUT NUORTEN LUOKKA
Beguschaya Po Volnam Bravo Bravissimo ERI3
Beguschaya Po Volnam Vesper ERI4
Diipadaapa For Only Peace EH
Goldbear’s Kickapoo ERI2
Piternyuf Banzay ERI
Wave Seeker’s Once In A Blue Moon ERI 1 SA PN1 SERTI VSP

NARTUT AVOIN LUOKKA
Biskaya Casa Ni Os De Wotan ERI3
Charmifarmin Yasmie ERI4
Charminfarmin Xandra ERI2
Destellon Yosefin Estelle ERI
Haumean Vappuheila ERI
New Beothuk’s Happy Princess ERI
Pepperita’s Piece Of My Heart ERI
Wave Seeker’s Girl Gone Wild ERI1 SA PN4 VARA-SERTI

NARTUT VALIOLUOKKA
Haumean Uniikki ERI
Charmifarmin Unik Una ERI4
Goldbear’s Isabella ERI
Goldbear’s Jackpot ERI
Haumean Ursula ERI
Lasydog’s Queen Isabella ERI
Nemiron Read My Lips ERI
Vaskipuron Helga Hirmuinen ERI
Wave Seeker’s Honey Moon ERI2 SA PN3
Wave Seeker’s Material Girl ERI
Wave Seeker’s Mayday May Day ERI3
Wave Seeker’s New Moon ERI1 SA PN2

ROP Nemiron Pina Colada
VSP Wave Seeker’s Once In A Blue Moon

KASVATTAJALUOKKA
Kennel Goldbear’s 2
Kennel Haumean 4
Kennel Vaskipuron 3
Kennel Wave Seeker’s 1 KP ROP-kasvattaja

JÄLKELÄISLUOKKA
Goldbear’s Youmustbejoking 3
Nemiron Pina Colada 1
Vaskipuron Hercules Hirmuinen 2

erkkari16

Erikoisnäyttely 2015 Tampere

Baby pennut Urokset 5-7 Kk
Kivisilmän Ylikonstaapeli 2
Kivisilmän Ympäristöntutkija 1 KP PU2 PENTU

Pennut Urokset 7-9 Kk
Diipadaapa Fantastic 3
Goldbear’s Kentucky Klondike 1 KP ROP PENTU
Goldbear’s Knock On Wood 2 KP

Pennut Nartut 7-9 Kk
Diipadaapa For Only Love –
Diipadaapa For Only Peace –
Goldbear’s Kickapoo 3 KP
Goldbear’s Knickerbocker Glory –
Luvimarin Lumihiutale1 KP VSP PENTU
Wave Seeker’s Apache Moon 4 KP
Wave Seeker’s Once In A Blue Moon 2 KP

Juniori Urokset
Haumean Virtapiikki H
Haumean Voimaorja ERI 1 SA VSERT
Lounatuulen Mangnum POISSA
Rantatuulen Ryhmy-Rölli H
Tallustassun Donowan EH 3
Wave Seeker’s Man On The Moon ERI 2 SA

Nuoret Urokset
Darbydale’s Dances To The Moon With Wave Seekers ERI 1 SA PU 4 SERT
Maduro’s Keep In Mind EH 4
Nermiron Rockabilly EVA
Nemiron Rumor Has It ERI 2
Private Cast This Is About Me EH
Private Cast Time Will Tell EH
Vaskimäki Julle Jättiläinen ERI 3
Woolpaw’s Sir Tristan EVA

Urokset Avoinluokka
Bearessence Hasta La Vista ERI 2
Gigantic Paw’s Laulajanpoika H
Gladiator Moon Bear H
Haumean Rohveessori POISSA
Juniori H
Ohois Lean On Me ERI 1
Private Cast My Boy Lollipop EH 4
Rantamyrskyn Arpa-Onni EH
Vaskipuron Herodes Hirmuinen EH 3

Urokset Valioluokka
Assos Of The Dark Queen’s Castle EH
Bearessence Exclusively Yours EH
Bernoban Kahviporo ERI 2 SA PU 2
Black Tower Blue Velvet ERI
Goldbear’s Easy Come Easy Go ERI
Goldbear’s Ivar POISSA
Haumean Ravatti EH
Karhukumpu Mr Martti ERI
Nallekarin Aapo EVA
Nemiron Pina Colada ERI 3 SA PU 3
Pepperita’s Piece Of Cake H
Pepperita’s Piece Of Spanish Dream EH
Vaskipuron Hamlet Hirmuinen ERI
Vaskipuron Hercules Hirmuinen ERI 1 SA PU 1 ROP
Wave Seeker’s Fly Me To The Moon ERI SA
Wave Seeker’s Moon River ERI
Wave Seeker’s My Love Is Yuor Love ERI 4 SA
Wave Seeker’s No More Bets POISSA
Wave Seeker’s Pocket Rocket EH

Urokset Veteraaniluokka
Bernoban Kivihiili ERI 1 SA VSP VET
Mama’s Bear Beach Boy ERI 2 SA

Nartut Junioriluokka
Bernoban Vesiputous T
Biskaya Casa Ninos De Wotan ERI
Charmifarmin Xandra ERI 4 SA
Charmifarmin Yasmie ERI
Charmifarmin Yolanda EH
Haumean Vappuheila ERI
Haumean Vavavoom ERI
Kivisilmän Vompatti ERI
Tallustassun Dilta ERI
Trueloveat Cisme’s Midnight Bear ERI 1 SA VSERT
Water Rescue’s Xpect Nothing ERI
Wave Seeker’s Brand New Moon ERI 2 SA
Wave Seeker’s Girl Gone Wild ERI 3 SA
Wave Seeker’s Ten Point To Moon POISSA
Woolpaw’s Mission Impossible ERI

Nuoret Nartut
Goldbear’s Jukebox ERI 1 SA PN 4
Huntturan Kaisamiina EH
Lasydog’s Queen Isabella ERI 4
Nemiron Read My Lips ERI 2 SA
Nemiron Run To Your Heart ERI 3
Nemiron R U Ready For Me EH
Nemiron Que Sera Sera EH
Private Cast Total Beauty EH
Wave Seeker’s Luna Lovegood POISSA
Wave Seeker’s Piece Of Perfection EH
Wood Bear Paakselotti EH

Nartut Avoinluokka
Bearessence Head Over Heels ERI 2 SA
Brenda Cancrimo POISSA
Charmifarmin Unik Una ERI 4
Diipadaapa Clearly Star EH
Diipadaapa Don’t Panic HYL
Diipadaapa Don’t Tell Mama ERI
Diipadaapa Don’t Think Twice EH
Eleonoora Dreamblack ERI
Haumean Ulpukka ERI
Haumean Ursula EH
Nemiron Poked By Goldbears ERI A SA
New Beothuk’s Happy Princess EH
Water Rescue’s World Of Justice EH
Wave Seeker’s Mayberry ERI 3 SA
Zanellon Hot Heluna EH

Nartut Valioluokka
Charmifarmin Shensida ERI SA
Charmifarmin Homely Hertta EH
Gigantis Paw’s Gulta Mocca POISSA
Goldbear’s Hermione ERI SA
Goldbear’s Isabella ERI SA
Haumean Simasuu EH
I Believe In Yuor Tender Ebony EH
Nemiron Princess For Sure ERI SA
Pepperita’s Piece Of Gold POISSA
Private Cast Princess In Pink ERI 3 SA PN 3
Vaikonniemen Yasmin Jagr ERI
Vaskipuron Helga Hirmuinen ERI 4 SA
Wave Seeker’s Honey Moon ERI SA
Wave Seeker’s Material Girl ERI 2 SA PN 2
Wave Seeker’s Mayday May Day ERI 1 SA PN 1 VSP
Wave Seeker’s The Moon Is Blue ERI

Nartut Veteraaniluokka
Birkorella’s Cherry Chimera POISSA
Goldbear’s Yuomustbejoking ERI 4 SA
Goldbear’s Wishes To Nemiron ERI 2 SA
Rosemin Amorinafee ERI
Vaskipuron Tähtisade ERI 1 SA ROP VET
Zanellon Sunrise Girl ERI 3 SA

Kasvattajaluokka
Kennel Charmifarmin 4 KP
Kennel Diipadaapa Ei esitetty
Kennel Goldbear’s 2 KP
Kennel Haumean –
Kennel Nemiron –
Kennel Private Cast –
Kennel Vaskipuron 3 KP
Kennel Wave Seeker’s 1 KP ROP KAS

Jälkeläisluokka
Cayuga P.O. Box At Goldbear Ei esitetty
Goldbear’s Yuomustbejoking Ei esitetty
Haumean Simasuu 4 KP
Nemiron Not For Sale Ei esitetty
Seabrook It’s All About Me 1 KP ROP JÄLK
Vaskipuron Hercules Hirmuinen 2 KP
Vaskipuron Tähtisade 3 KP
Wave Seeker’s My Love Is Yuor Love Ei esitetty

Kotinöffiluokka
Urokset
Tallustassun Dartiwo 2
Oskari 1 ROP

Nartut
Black Tower Ariel Poissa
Goldbear’s Cayanne 1 VSP

Parikilpailu
Vaskipuron Hercules Hirmuinen – Vaskipuron Helga Hirmuinen 1
Assos Of The Dark Queen’s Castle – Zanellon Sunrise Girl 2
Pepperita’s Piece Of Spanish Dream – Goldbear’s Yuomustbejokin 3
Goldbear’s Hermione – Goldbear’s Kickapoo 4

Erikoisnäyttely Tampere 2015

Erikoisnäyttely 2014 Talvistadi

ERIKOISNÄYTTELY 2014 HELSINKI 29.03.2014 Suvilahden Kattilahalli

TUOMARIT:

Rainer Vuorinen: pennut, ROP-pentu, ROP-veteraani, urokset, ROP-kasvattaja

Hans Lehtinen: nartut, ROP-jälkeläisluokka, ROP

PENNUT UROKSET 5-7kk:
1.KP PuP2 Adante
2.KP Gladiator Moon Bear
3. Ferdando

PENNUT NARTUT 5-7kk:
1.KP PnP1 VSP Angeleyes
2. Lovelight

PENNUT UROKSET 7-9kk:
1.KP PuP1 ROP Private Cast This Is About Me
2.KP Nemiron Rumor Has It
3. Nemiron Rockabilly
4. Rose’ Wanted Incognito To Love

PENNUT NARTUT 7-9kk:
1.KP PnP2 Nemiron Que Sera Sera
2.KP Nemiron Read My Lips
3. Linda

UROKSET VETERAANIT:
1. Eri 1 VSP Papa Hacedor’s Jackass

UROKSET JUNIORIT:
1. Eri 1 sa varasertti Newfound Treasure Credible Caballero
2. Eri 2Wave Seeker’s May T Force B with U
3. Eri 3 wave Seeker’s May I Have Bourbon
4. Eh Wave Seker’s May I Wish

UROSET NUORET:
1. Eri 1 Waterbear Dexter
2. Eri 2 Waterbear Darwin
3. Eh Plushevaya Panda Citius Altius Fortius

UROKSET AVOIMET:
1. Eri 1 sa sertti Wave Seeker’s My Love Is Your Love
2. Eri 2 Wave Seeker’s One Moment In Time
3. Eri 3 Vaskipuron Hamlet Hirmuinen
4. Eri 4 Lasydog’s Wizard Of Oz

UROKSET VALIOT:
1. Eri 1 sa PU1 ROP Wave Seeker’s Fly Me To The Moon
2. Eri 2 sa PU2 Nemiron Pina Colada
3. Eri 3 sa PU3 Wave Seeker’s Moon River
4. Eri 4 sa PU4 Wave Seeker’s No More Bets

NARTUT JUNIORIT:
1 Eri 1 sa varasertti Wave Seeker’s Mayday May Day
2. Eri 2 Wave Seeker’s Mayberry
3. Eh 3 Newfound Treasure Cutesy Corolla
4. Eh 4 Brenda Cancrimo

NARTUT NUORET:
1. Eh 1 Goldbear’s Isabella
2. Eh 2 Bernoban Ruostekukka

NARTUT AVOIMET:
1. Eri 1 sa PN1 sertti VSP Wave Seeker’s Material Girl
2. Eri 2 sa Diipadaapa Clearly Star
3 Eri 3 Diipadaapa Don’t Tell Mama
4. Eri 4 Vaskipuron Helga Hirmuinen

NARTUT VALIOT:
1. Eri 1 sa PN2 Wave Seeker’s Honey Moon
2. Eri 2 sa PN3 Maple Creek’s November Rain
3. Eri 3 sa Newfound Treasure Brighty Bonnibel
4. Eri 4 sa Nemiron Not For Sale

NARTUT VETERAANIT:
1. Eri 1 sa PN4 ROP-VET Wave Seeker’s World Premiere
2. Eri 2 sa Goldbear’s Wishes To Nemiron
3. Eri 3 Vaskipuron Tähtisäde
4. Eh 4 Goldbear’s Wicked Witch

KASVATTAJALUOKKA:
1.KP Kennel Wave Seeker’s
2.KP Kennel Vaskipuron
3. Kennel Diipadaapa

JÄLKELÄISLUOKKA:
1.KP Wave Seeker’s Never Gone

ERIKOISNÄYTTELYSSÄ JAETUT KIERTOPALKINNOT:

ANNA – LIISA JA MINNA KUUSELAN (KENNEL MUSTAJAN) LAHJOITTAMA MUSTAJAN BABUSCHKAN KIERTOPALKINTO NÄYTTELYN PARHAALLE RUSKEALLE KOIRALLE:
Vaskipuron Helga Hirmuinen om. Marja Savioja

RITVA TUOMAISEN LAHJOITTAMA TUUREN TAULU NÄYTTELYN PARHAALLE VALKO-MUSTALLE KOIRALLE:
Plushevaya Panda Citius Altius Fortius, om. Dmitry Pokazeev, Kotka

SVEITSIN ” WALDSTÄTTE” KIERTOPALKINTO PARHAAN MUSTAN KOIRAN KASVATTAJALLE TAI PARHAALLE KASVATTAJARYHMÄLLE:
Kennel Wave Seeker’s, Outi Lius

EESTIN NEWFOUNDLANDINKOIRAHARRASTAJIEN LAHJOITTAMA KIERTOPALKINTO NÄYTTELYN BIS-PENNULLE:
Private Cast This Is About Me, om. Miia Leskinen

EERO MÄKISEN KIERTOPALKINTO PARHAALLE NUORELLE KOIRALLE:
Goldbear’s Isabella, om. Tarja & Annika Saunamäki

IRMELI KAURIN (KENNEL PLACENTIIA) KIERTOPALKINTO PARHAAN NUOREN KOIRAN KASVATTAJALLE:
Kirsi Kultavuori

LAILA LINDELLIN ( KENNEL MUSTANALLEN) KIERTOPALKINTO “ CILLAN MALJA ” PARHAALLE SUOMESSA SYNTYNEELLE NUORELLE NARTULLE:
Goldbear’s Isabella, om. Tarja & Annika Saunamäki

JUDITH JA MARJATTA OLANDERIN (KENNEL BJÖRNTORP) KIERTOPALKINTO PARHAALLE YLI 9-VUOTIAALLE VETERAANILLE:
Wave Seeker’s World Premiere, om. Outi Lius

IRENE LILJAN MUISTOPALKINTO PARHAALLE NARTULLE:
Wave Seeker’s Material Girl, om. Nina Sohlberg-Ahlgren & Outi Lius

SARI YLIPELKOSEN (KENNEL AGATAN) LAHJOITTAMA KIERTOPALKINTO NÄYTTELYN VSP-KOIRALLE:
Wave Seeker’s Material Girl, om. Nina Sohlberg-Ahlgren & Outi Lius

ENGLANNIN NEWFOUNDLANDINKORAKERHON KIERTOPALKINTO NÄYTTELYN PARHAALLE KOIRALLE:
Wave Seeker’s Fly Me To The Moon, om. Leila ja Erkki Selin & Outi Lius

AMERIKAN NEWFOUNDLANDINKOIRAYHDISTYKSEN PALKINTO NÄYTTELYN BIS – KOIRALLE:
Wave Seeker’s Fly Me To The Moon, om. Leila ja Erkki Selin & Outi Lius

KENNEL KARHUKUMPU KANNU NÄYTTELYN BIS-KOIRAN KASVATTAJALLE:
Kennel Wave Seeker’s, om. Outi Lius

 

Erikoisnäyttely 2013

Erikoisnäyttely 2013 ROP & VSP

Erikoisnäyttely 12.07.2013, Limingan keskuskenttä, Liminka
TUOMARIT: Anita Al-Bachy. Suomi        Adriana Griffa Italia
Veteraanit, Rop-Veterani                  Nuoret-avoimet-valio urokset
Pennut, Rop-Pentu                             Paras uros
Juniori urokset                                    Nuoret-avoimet-valio nartut
Juniori nartut                                      Paras narttu
Rop-jälkeläisryhmä                            Rop-Kasvattaja
ROP

PENTULUOKKA 5kk – 7kk UROKSET:
1 KP ROP-pentu Gigantic Paw’s Laivurinpoika
2 KP Gigantic Paw’s Lentäjänpoika
3 Pakkasnallen Joiku-Uula
4 Pakkasnallen Bienna-Pontus

JUNIORIUROKSET:
1. Eri1 Sa vara-Serti Vaskipuron Hercules Hirmuinen
2. Eri2 Sa Vaskipuron Hamlet Hirmuinen
3. Eri3 Destellon Yokon Jack
4. Eri4 Black Tower Benjamin Button

NUORETUROKSET:
1. Eri1 Sa Pu4 Serti Super Bizon Zerbino
2. Eri2 Sa Mustajan Nathan
3. Eri3 Bearessence Exclusively Yours
4. Eri4 Black Tower Blue Velvet

AVOIMETUROKSET:
1. Eri1 Sa Nemiron Pina Colada
2. Eri2 Sa Haumean Rohveessori
3. Eri3 Aapeli
4. Eri4 Nemiron Player At Goldbears

VALIOUROKSET:
1. Eri1 Sa PU1 VSP Wave Seeker’s Fly Me To The Moon
2. Eri2 Sa PU2 Juno-Juhekin Gomez Palacio
3. Eri3 Sa PU3 Zlatan Solnechny Luchik
4. Eri4 Newf Mermaid Hereicome

VETERAANILUOKKA NARTUT:
1. Eri1 Sa ROP-Vet Wave Seeker’s World Premiere
2. Eri2 Destellon Starlight

JUNIORINARTUT:
1. Eri1 Sa vara-sertti Wave Seeker’s The Moon is Blue
2. Eri2 Sa Vaikonniemen Yasmin Jagr
3. Eri3 Sa Flying Tail’s Always Lucky
4. Eri4 Vaskipuron Helga Hirmuinen

NUORET NARTUT:
1. Eri1 Sa PN2 Serti Gigantic Paw’s Kesäsade
2. Eri2 Sa Diipadaapa Don’t Tell Mama
3. Eri3 Sa Wave Seeker’s Material girl
4. Eri4 Sa Diipadaapa Don’t Think Twice

AVOIMET NARTUT:
1. Eri1 Sa Sent-Djons Sabina Mistical
2. Eri2 Sa Gigantic Paw’s Gulta Mocca
3. Eri3 Bearessence Burningbeauty
4. Eri4 New Beothuk’s Happy Princess

VALIONARTUT:
1. Eri1 Sa PN1 ROP Goldbear’s Hermione
2. Eri2 Sa PN3 Destellon Waikiki
3. Eri3 Sa PN4 Wave Seeker’s Blue Moon
4. Eri4 Sa Wave Seekers New Moon

KIERTOPALKINNOT:
Mustajan Babuschkan kiertopalkinto parhaalle ruskelle koiralle

Ritva Tuomaisen Tuuren Taulu Parhaalle valko-mustalle koiralle

Sveitsin Waldstätte kiertopalkinto parhaan mustan koiran kasvattajalle tai parhaalle kasvattajaryhmälle ( tuomari päättää)
Goldbear’s Hermione

Eestin newfoundlandinkoiraharrastajien lahjoittama palkinto BIS-pennulle
– Gigantic Paw’s Laivurinpoika

Eero Mäkisen palkinto parhaalle nuorelle koiralle
– Gigantic Paw’s Kesäsade

Irmeli Kaurin kiertopalkinto parhaan nuoren koiran kasvattajalle
– Kennel Gigantic Paw’s

Laila Lindellin ”Cillan Malja” parhaalle nuorelle nartulle
– Gigantic Paw’s Kesäsade

Palkinto parhaalle yli 9-v veteraanille
– Wave Seeker’s World Premiere

Irene Liljan muistopalkinto parhaalle nartulle
– Goldbear’s Hermione

Sari Ylipelkosen lahjoittama palkinto VSP-koiralle
-Wave Seeker’s Fly Me To The Moon

Englannin newfoundlandinkoirakerhon kiertopalkinto näyttelyn parhaalla koiralle
– Goldbear’s Hermione

Amerikan newfoundlandinkoirayhdistyksen palkinto näyttelyn BIS-koiralle
Goldbear’s Hermione

Kennel Karhukumpu Kannu näyttelyn BIS-koiran kasvattajalle
-kennel Goldbear’s


Tuloksia